03.04.2018 | 10:09

Один з кращих вальників лісу, багатодітний батько, прекрасний чоловік, взірцевий сім’янин, високий, стрункий, красивий, у розмові виважений і стриманий – це далеко не повний перелік особистих і професійних якостей М. Білика, колишнього малозабезпеченого, а нині – успішного бізнесмена-початківця. Але цьому статусу передувала доволі довга, важка та цікава дорога.

Мирон Іванович закінчив Болехівський лісогосподарський технікум, потім працював лісорубом у Національному природному парку «Сколівські бескиди». Доводилося трудитися і на приватних підприємців, були спроби самостійного господарювати, але професійний шлях так чи інакше пов’язувався з лісом.

Одного разу дружина дізналася про пілотний проект «Рука допомоги», який реалізовується на території Львівської області та має на меті вивести зі стану бідності малозабезпечених краян. Відтак, добре поміркувавши та обговоривши перспективу самозайнятості на сімейній раді, а дискутувати, дякувати Богу, є з ким, адже у нашого героя четверо діточок, одноголосно було прийняте рішення: «Тато стане підприємцем!».

Неабияку поміч та підтримку п. Мирону надали посадовці Стрийського міськрайонного центру зайнятості, котрі допомогли виповнити бізнес-план, скерували на курси з основ підприємницької діяльності у Львівський центр професійно-технічної освіти ДСЗ, посприяли в одержанні одноразової виплати допомоги з безробіття з метою відкриття власної справи, а головне – щиро вірили , що у їхнього клієнта все неодмінно вдасться! Так і сталося.

Опісля блискучого виступу перед комісією з реалізації згаданої програми М. Білик отримав безвідсоткову фінансову допомогу на поворотній основі у сумі 64 тисячі гривень для надання послуг у сфері лісового господарства. Стартовий капітал він використав на придбання трьох бензопил і спецодягу, в якому здійснює повсякденну діяльність.

Незважаючи на те, що бізнесову справу він почав провадити лише з кінця минулого року, уже в лютому цьогоріч прийняв на роботу безробітного, допомігши йому змінити статус державного утриманця на платника податків.

Мирон Іванович охоче погодився показати власне дітище та процес рубки лісу. «Я люблю свою роботу, тут відчуваю себе вільним, щиро радію, коли опиняюся у рідному середовищі, – розповідає М. Білик, впевнено крокуючи поміж височенними кронами, вправно оминаючи галуззя чи маленькі кущики. – Можливо, хтось міркує, що ми вирізаємо лісосмугу, але це не так. Головне завдання – прорідити насадження, забрати сухі чи хворі дерева, а також ті, що заважають рости та розвиватися молодим пагінцям».

За його словами, кожне дерево, яке треба зрубати, марковане синім клеймом, відтак помилитися і позбавити життя здорову особину просто нереально. Аби продемонструвати свої вміння та навички, чоловік одягає спеціальну маску, шолом, бере до рук бензопилу та з легкістю зрізає одне, друге, третє… Вражає, з якою точністю, впевненістю та професіоналізмом він орудує, кілька десятків секунд і здоровенний стовбур з сильним гуркотом валиться додолу. А далі, використовуючи спеціальну мірку, п. Мирон мозолистими руками, неначе художник пензлем, ділить бука чи клена на рівні частини, очищає їх від зайвих гілочок.

– Дуже важливо робите те, що подобається, вірити у власну ідею, тоді бізнес обов’язково розвиватиметься та приноситиме не лише матеріальне, але й моральне задоволення, – таку настанову дає М. Білик тим, хто вагається брати участь у проекті «Рука допомоги».

Ольга Чепіль, провідний фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою відділу інформаційної роботи Львівського обласного центру зайнятості