14.11.2019 | 14:02

Учора, 13.11.2019 року, у приміщенні IV корпусу Національного університету «Львівська політехніка» відбувся 32 Ярмарок кар’єри. До організації заходу вже традиційно долучилися посадовці Львівського обласного та міського центрів зайнятості.

Зі вступним словом до студентів звернувся заступник міського голови з питань розвитку А. Москаленко. Він щиро подякував організаторам дійства та побажав присутнім, щоби кожен знайшов те, за чим прийшов на захід. Його виступ продовжила заступник директора Львівського ОЦЗ О. Іванчук, зазначивши, що нинішня атракція є надзвичайно корисною як для хлопців і дівчат, так і для працедавців, бо перші мають шанс знайти роботу чи домовитися про стажування, а другі – поповнити штат новими кадрами, сповненими сили, енергії та ентузіазму. Також Оксана Степанівна застерегла присутніх від безробіття, натомість порадила до служби зайнятості звертатися лише у ролі соціальних партнерів. Запросив гостей оглянути павільйони, за якими розмістилися представники понад двох десятків фірм і компаній, проректор з науково-педагогічної роботи НУ «Львівська політехніка», кандидат технічних наук, доцент кафедри електронних засобів інформаційно-комп’ютерних технологій Р. Корж.

– НУ «Львівська політехніка» – один з ключових вузів, що виховує багато технічних фахівців, – розповіли представники ПрАТ «Компанія Ензим», українського виробника дріжджів міжнародного рівня. – Ми не вперше беремо участь у ярмарках такого формату, уже зібрали чимало резюме. Також маємо різноманітні програми стажування для випускників.

Ще одна локація, де також доволі людно, – острівець АЗК «ОККО». Тут рекрутери гарантують офіційне працевлаштування, гідну винагороду, комфортні умови праці, стрімкий кар’єрний ріст, знижки на АЗК та у ресторанах тощо. Мають багато пропозицій працевлаштування, серед яких не лише для робітників, а й для «білих комірців», зокрема інженера-конструктора, аналітика фінансових ризиків, асистента керівника, експерта з компенсації та пільг.

Завітали на захід і представники корпорації «DataGroup», всеукраїнського оператора зв’язку для бізнесу та дому. Вони здебільшого «полюють» на працівників з досвідом, але готові розглянути кандидатів з бездоганними теоретичними знаннями та технічними навиками. Обіцяють конкурентну заробітну плату та повне медичне страхування.

Міжнародна компанія «T.B. Fruit», світовий лідер з переробки фруктів, ягід і овочів, запрошувала на роботу інженерів-будівельників, хіміків-лаборантів, менеджерів з продажу, електриків та інших. Серед вимог – бажання працювати та розвивати Україну, а практичні вміння допоможуть опанувати вже безпосередньо на виробництві.

Не сиділи, склавши руки, й посадовці обласного та міського ЦЗ. Вони охоче надавали різноманітні консультації студентам, розповідали про ситуацію на ринку праці, описували послуги служби зайнятості, сучасні онлайн-сервіси, можливості працевлаштування тощо. Окремо вели мову з майбутніми випускниками про новації у діяльності урядової установи, серед яких – впровадження інституту кар’єрного радника, консультанта працедавця, ключове завдання котрих – швидке працевлаштування та укомплектування вакансій.

За словами С. Гладун, начальника відділу працевлаштування та зв’язків з виробництвом НУ «Львівська політехніка», під час ярмарку кар’єри 24 фірми і компанії запропонували п’ятьом тисячам студентів понад двісті вакансій за різними напрямами. Відтак працедавці мали унікальний шанс дібрати у свою команду найбільш перспективних працівників, сформувати якісний кадровий резерв, а вихованці вишу – знайти роботу, домовитися про стажування, з’ясувати вимоги до професійних якостей претендентів та ін.

Відділ інформаційної роботи Львівського обласного центру зайнятості