01.02.2018 | 10:16

Щодня десятки клієнтів Львівського Будинку праці, відвідавши установу, повертаються до трудової діяльності. Одним щастить працевлаштуватися у перші дні звернення, інші ж подовгу чекають на свого працедавця. Є й такі, кому доводиться кардинально змінювати фах і звичні функціональні обов’язки, аби згодом уповні реалізувати свій творчий потенціал у незвіданий досі галузі народного господарства.

У пам’яті закарбувалася історія учасника антитерористичної операції пана Юрія. Свого часу він здобув економічну освіту, однак за спеціальністю трудився недовго, змінивши арифметичні розрахунки на роботу водієм-експедитором, а згодом – оператором на виробництві.

Участь у бойових діях позначилася на стані здоров’я військовослужбовця, як наслідок – ураження опорно-рухової системи, третя група інвалідності, обмежені можливості у працевлаштуванні.

Тривалий час без роботи – не на користь тим, хто прагне трудитися, адже згасає мотивація до праці, втрачається інтерес до життя, воно стає сірим одноманітним, а особа, зазвичай, деградує. Саме тому у Львівському МЦЗ функціонує Мобільна група, члени якої колегіально намагаються допомогти безробітним знайти найбільш оптимальний варіант працевлаштування. Під час розгляду особової справи п. Юрія на Мобільній групі йому порадили тимчасово попрацювати в одній із охоронних фірм. Представник цього підприємства саме шукав додаткову робочу силу, тому й був запрошений на чергове засідання групи.

Запропоновані п. Юрію умови праці відповідали рекомендаціям, описаним у його індивідуальній програмі реабілітації та висновкам МСЕК. Відвідавши працедавця та ознайомившись з обов’язками, він погодився тимчасово зайняти вільне робоче місце водія автотранспортного засобу. А згодом, адаптувавшись до виробничих умов, безробітний написав заяву про працевлаштування на постійній основі. Таким чином кількамісячна зайнятість послужила учаснику АТО стартом до повноцінного трудового життя у новому колективі.

Подібний шлях пройшли ще вісім клієнтів міської служби зайнятості, для котрих участь у тимчасових роботах стала перехідним етапом до постійного місця праці.

По-іншому склалася доля ще одного учасника АТО – пана Дмитра, кухаря за професією, а охоронника та оператора заправних станцій – за професійним досвідом. Чоловік, котрий розміняв п’ятий десяток літ, шукав роботу з високою заробітною платою, а ті пропозиції, котрі отримував, не задовольняли його через низький рівень винагороди. На одному із засідань Мобільної групи йому запропонували перенавчання за професією «водій навантажувача». Цим шансом і скористався безробітний. Отримавши відповідні знання та свідоцтво про присвоєння кваліфікації, він був працевлаштований за здобутим фахом у ПАТ «Львівська кондитерська фабрика «Світоч».

Його шлях до успіху наслідував молодий пошуковець роботи п. Михайло, котрий, дослухавшись до порад експертів під час засідання мобільної групи, опанував на семимісячних курсах секрети професії «електрогазозварник», а згодом знайшов високооплачувану роботу у приватного підприємця.

 

Неля Возна, заступник директора Львівського міського центру зайнятості