Сьогодні, 25 жовтня .2023 року, у приміщенні  виконавчого комітету Самбірської міської ради відбулося чергове засідання комісії з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Засідання комісії проведено за участю представників Пенсійного фонду, служби зайнятості та структурних підрозділів виконавчого комітету Самбірської  міської  ради.

Головний спеціаліст відділу з питань праці управління економіки Марія Манько звернула увагу, що проблема легалізації праці залишається надалі актуальною. Як свідчить практика багато роботодавців малого та середнього бізнесу  не укладають трудові договори з найманими працівниками з метою мінімізації витрат та отримання максимального прибутку. Виплачуючи заробітну плату  неофіційно в «конвертах» роботодавець позбавляє свого працівника на основну та додаткову відпустки, на оплату лікарняного, на дотримання встановленої законодавством  норми тривалості робочого часу, на допомогу по безробіттю, на гарантії за колективним договором, на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та на пенсійне забезпечення. Погоджуючись на «тіньову» зайнятість, працівники повинні розуміти, що їх очікують ризики пов’язані з захистом своїх трудових прав  та соціальним захистом  у разі скрутних життєвих обставин.

«Легалізація населення, це вимога сьогодення. Знизивши ставку нарахування єдиного соціального внеску до 22% держава зробила крок на зустріч бізнесу  та очікує  легалізації  робочих місць та підвищення рівня заробітної плати».

Цього ж дня було проведено 11 комісійних обстежень в суб’єктів господарювання та зустрічі з підприємцями з метою попередження випадків порушення діючого законодавства про працю та підвищення рівня середньої заробітної плати працюючих.

Кожному підприємцю вручено інформаційні листівки щодо превентивних заходів з питань дотримання законодавства про працю, про відповідальність за порушення законодавства про працю та про обовязковість своєчасної та в повному обсязі сплати ЄСВ.

Крім того, у ході комісійних обстежень вкотре було виявлено працівників, які працювали без належного оформлення («стажувались»), що є грубим порушенням трудового законодавства, за яке передбачена відповідальність. А також працевлаштування найманих працівників під виглядом укладення з ними цивільно-правових договорів. При цьому не виникають трудові відносини, які регулюються трудовим законодавством і працівник не має права на відпустки та оплату лікарняних. Проте слід брати до уваги, що цивільно-правові договори застосовуються, як правило, для виконання конкретної роботи, що спрямована на одержання результатів праці, і у разі досягнення цієї мети договір вважається виконаним і дія його припиняється.

Тож, закликаємо роботодавців та громадян зробити крок назустріч суспільству –  легалізувати найману працю та відмовитись від «чорної» зарплати в «конвертах»

Анонс/Подія: 
Подія