Перед випускниками шкіл щороку постає доленосне питання: куди вступати і яку професію обрати? Цей вибір визначає не просто наступні кілька років навчання, а й весь професійний шлях. Як не помилитися та знайти справу до душі, яка ще й забезпечить гідне майбутнє? Розбираємося крок за кроком.
Ким я можу бути
Для того, щоб обирати професію, потрібно знати себе. І до 15 років насправді багато дітей не можуть цим похвалитися. Зрозуміти це легко – варто лише поставити запитання про те, чи подобається підлітку якесь заняття. У відповідь можна почути, що дитина про це насправді ніколи й не думала. Саме тоді, коли стороння людина ставить запитання на кшталт «Чого ти взагалі хочеш? Що тебе радує? Як думаєш, ти щаслива людина?», дитина починає шукати відповіді в собі.
Багато країн сьогодні активно вкладають кошти в розвиток альтернативної енергетики. А в Україні у непростий час війни, коли коли під прицілом робота всієї енергетичної галузі, попит на фахівців, здатних запропонувати цю альтернативу теж високий.
Зарплати українців зросли приблизно на 20%, порівняно із жовтнем минулого року. Зокрема, збільшилась оплата кваліфікованих фахівців робітничих професій. А от у декого заробітки навпаки впали. Найбільше заробляють в IT, найменше — в музеї
Кожного дня ми користуємося інформаційними продуктами, які стали невіддільною частиною нашого життя. Хотілося б, щоб все працювало ідеально. Але постійно щось не натискається, довго завантажується або виглядає не так, як хотілося б. Для того, щоб уникнути таких ситуацій, на проєктах з розробки програмного забезпечення призначають людей, відповідальних за якість продукту. Вони більш відомі як QA-інженери або тестувальники.
Класифікатор був доповнений такими професіями: інженер зі штучного інтелекту, інженер з автоматизації робототехнічних процесів, розробник штучного інтелекту, розробник хмарної архітектури, аналітик у сфері віртуальних активів, інженер інтернету речей, фахівець з розмінування.
Сьогодні IT-сфера відкриває нові можливості для всіх охочих побудувати успішну кар’єру, навіть якщо ви не маєте технічної освіти. Попит на фахівців продовжує зростати, а доступ до навчальних ресурсів робить цей шлях доступним практично для кожного. Якщо вас цікавить робота, ІТ-галузь – чудовий вибір для професійного розвитку з перспективою стабільного заробітку.
Невизначеність старшокласників, вплив батьків, зміна запитів на ринку праці призводять до того, що випускники школи часто не знають, ким хочуть стати у майбутньому. Сайт ОsvіtаNоvа зібрав перелік платформ, де підлітки можуть зорієнтуватися у переліку професій та обрати найцікавішу для себе.
Кожна людина хоча б раз в житті обирала собі професію. Щоб прийняти правильне рішення, необхідно враховувати низку факторів:
- власні побажання;
- психологічні особливості та можливості;
- потреби ринку праці.
Про те, як допомогти дитині визначитись з майбутньою професією, замислюється кожен з батьків. Пускати все на самоплив ні в якому разі не можна. Вчорашній школяр може помилитися з вибором професії і вирішити пов’язати своє життя зі справою, яка виявиться йому не по душі або не під силу. Але і примушувати своє чадо до отримання професії, яка йому явно не цікава, теж не варто.Що ж робити?.