З нагоди відзначення Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми фахівці Радехівської районної філії Львівського ОЦЗ спільно з представниками Буського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги організували та провели інформаційний вебінар на тему: «Ризики нелегальної трудової міграції».

Головна мета дистанційного заходу – підвищити рівень обізнаності населення із проблемами торгівлі людьми, а також донести до присутніх важливу інформацію про ризики нелегального працевлаштування.

Щороку чимало українців, невдоволених рівнем заробітної плати в Україні або відсутністю роботи, намагаються виїхати за кордон у пошуку ліпших умов життя. Там здебільшого радо їх приймають, пропонуючи роботу будівельниками, доглядальницями, прибиральницями тощо. На жаль, трудова міграція, а тим паче неофіційна, – це реальна загроза не лише для заробітчан, але й для їхніх сімей і родин. Позаяк саме через легковажність і недостатню поінформованість про реалії працевлаштування за кордоном можна опинитися у скрутних ситуаціях.

У рамках вебінару слухацька аудиторія отримала низку корисних відомостей про небезпеку, яка може виникнути у разі неофіційних трудових відносин у сусідніх державах. Зокрема, було наголошено на необхідності отримати достовірну інформацію про майбутню роботу та умови життя за кордоном, нікому не віддавати паспорт, окрім працівників посольств і прикордонних пунктів пропуску, подбати про наявність ксерокопій всіх важливих документів, довідатися методи убезпечення від тенет торговців живим товаром.

На жаль, в Україні діє багато злочинних груп, які продають краян у трудове та сексуальне рабство під прикриттям обіцянок працевлаштування. Пам’ятайте: ніхто не захищений від таких небезпечних ситуацій!

Оксана Михальчук, начальник відділу активної підтримки безробітних  Радехівської районної філії  Львівського обласного центру зайнятості 

Анонс/Подія: 
Подія