Заступниця начальника Пустомитівського відділу Львівської філії ЛОЦЗ Тетяна Куцела провела інформаційний захід для педагогічних працівників Пустомитівського ліцею № 1 Пустомитівської міської ради. Підставою для зустрічі слугували зміни до Переліку професій та спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер.
Як зазначила промовиця, внесені зміни значно розширили можливості для освітян. За її словами, ваучер можна використати для навчання за 155 професіями та спеціальностями у сферах ІТ-технологій, будівництва, транспорту, освіти, медицини, сільського господарства, соціального обслуговування тощо. Професію, заклад освіти в межах України та форму навчання (денну, заочну чи дистанційну) людина обирає самостійно. Навчання організовується у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, а також підприємствами, установами та організаціями, які мають ліцензію на таку освітню діяльність.
Ваучер дає людині право безоплатно пройти навчання у закладах освіти чи у роботодавця за затвердженим Мінекономіки переліком професій та спеціальностей. Станом на сьогодні сума ваучера не може перевищувати 30 280 грн. Якщо вартість навчання дорожча, то роботодавець або людина доплачує різницю самостійно.
Отримати ваучер можуть окремі категорії громадян, які при цьому мають професійну-технічну чи вищу освіту, не зареєстровані у службі зайнятості як безробітні та не проходили навчання за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття упродовж останніх 3-х років. Зокрема, це:
- особи віком понад 45 років (до настання пенсії за віком);
- ветерани, учасники бойових дій за умови звернення упродовж трьох років з дня звільнення;
- вимушені переселенці працездатного віку;
- особи з інвалідністю;
- люди, що отримали поранення внаслідок військової агресії, або пройшли полон.
Щоб отримати ваучер на навчання необхідно обрати спеціальність, професію та місце навчання, подати заявку онлайн на сайті Державної служби зайнятості або звернутися до будь-якого центру зайнятості із заявою та документами (основні - паспорт, ІНН, трудова книжка, документи про освіту тощо).
Упродовж 90 днів після отримання ваучера в центрі зайнятості людина має укласти договір про навчання із закладом освіти.
Нагадаємо, що програма надання ваучерів на навчання є складовою флагманського проєкту Міністерства економіки України «Робота без бар’єрів», який реалізується на виконання Національної стратегії із створення безбар'єрного простору в Україні.