29 квітня 2022 року, директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк взяв участь у зустрічі релокованого бізнесу з представниками регіональної влади Львівської області.

Як зазначив заступник міністра економіки України Ігор Дядюра, Львівщина лідирує у процесах переміщення підприємств, які переїжджають з епіцентрів бойових дій. Третина з усіх релокованих бізнесів їдуть на Львівщину.

Запрошений до слова Василь Барилюк наголосив, що наш регіон надає прихисток не лише українцям, які рятуються від війни, а й стає другим домом для підприємців, які релокують до області свої виробництва. Окреслюючи зміст соціальних послуг служби зайнятості, він підкреслив, що потрібний персонал працедавцям допоможуть шукати спеціалісти служби зайнятості. Вони ознайомлять представників бізнесу з професійно-кваліфікаційним складом безробітних, організують зустріч з потенційними працівниками, посприяють у формування заявки про кадрову потребу, детально розкажуть про програми, які спрямовані на підтримку бізнесу.

Багато уваги у промові доповідач зосередив на ініціативі уряду щодо надання працедавцям компенсації витрат з оплати праці працевлаштованих вимушено переміщених осіб. За словами В. Барилюка, документи для отримання державної фінансової допомоги вже подали 20 суб’єктів господарської діяльності, котрі забезпечили роботою 29 переселенців з числа тих, хто офіційно набув статус вимушено переміщеної особи. Кошти, загальна сума яких – понад 123,5 тисяч гривень, вже надійшли на рахунки 16 фірм і компаній.

Окремо директор ЛОЦЗ зупинився на інших програмах, які діють для роботодавців. Йшлося про механізм компенсації витрат у розмірі єдиного соціального внеску. Фінансова допомога надається підприємствам, що створюють нові робочі місця та працевлаштовують на них осіб з числа соціально вразливих верств населення, а також тим, що ведуть діяльність в пріоритетних галузях економіки. Діє також Програма сприяння зайнятості внутрішньо переміщених осіб з числа зареєстрованих безробітних, відповідно до якої можна отримати компенсацію витрат на оплату праці тривалістю до шести місяців, а у разі працевлаштування ВПО з числа соціально вразливих груп – до 12 місяців. Також представники бізнесу можуть скористатися коштами, які надаються у вигляді компенсації на перепідготовку та підвищення кваліфікації ВПО.

Завершуючи промову, Василь Несторович закликав працедавців звертатися до Львівського обласного, базових центрів зайнятості та філій ЛОЦЗ, аби у стислі терміни укомплектовувати вакансії, а також отримати більш детальні консультації з питань оформлення документів для участі в різних програмах, спрямованих на підтримку бізнесу.

Анонс/Подія: 
Подія