У межах проєкту Women’s New Horizons («Адвокаційна підтримка внутрішньо переміщених жінок у Львові та Львівській області») у конференц-залі Бродівської міської ради відбулася зустріч представників ГО «Центр «Жіночі перспективи», громадських організацій, профільних відділів Бродівської міської ради з вимушено переміщеними особами.
Захід проводився за підтримки проєкту ООН «Жінки в Україні «Трансформаційні підходи для досягнення ґендерної рівності в Україні», що фінансується Урядом Швеції, та у співпраці з офісом віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.
«Проєкт діє майже 2 роки. З того часу у 9 громадах Львівської області чимало жінок-переселенок отримали підтримку та допомогу. Наша мета – підвищення економічної спроможності жінок, створення нових громадських осередків, залучення внутрішньо переміщених осіб до вирішення низки гуманітарних питань у Львові та області», – наголосила Олена Кальбус, координаторка проєкту ООН і представниця ГО «Центр «Жіночі перспективи».
Щоб зрозуміти ситуацію у Бродівській громаді, місцева координаторка згаданої установи Лариса Подліняєва провела опитування, в якому взяли участь 37 жінок, у тому числі 24 ВПО. Досліджували такі напрями як житлові питання, харчування, доступність до психологічної, медичної та гуманітарної допомоги, працевлаштування, доступ до інформації тощо.
Начальник Бродівської служби зайнятості Руслан Сусла окреслив аспекти видачі ваучерів на навчання, програми, спрямовані на підтримку підприємницьких ініціатив, види компенсацій, що надаються працедавцям у разі працевлаштування осіб, що переїхали з районів ведення активних бойових дій або тимчасово окупованої території країни.
Фахівчиня по роботі з громадами Надія Костіна розповіла про досвід взаємодії з ВПО інших громад, а також надання допомоги в межах ГО «Центр «Жіночі перспективи». Як було зазначено, у Бродівській громаді спеціалісти різних державних і неурядових установ продовжують працювати над формуванням дорожньої карти для жінок-переселенок з тим, щоби усі послуги гуманітарного, економічного та психологічного характеру були їм доступні.