Головним питанням зустрічі стало забезпечення відповідності підготовки робітничих кадрів та молодших бакалаврів потребам ринку праці Львівщини.
Сьогодні, 11 листопада, відбулось засідання Регіональної ради професійно-технічної освіти при Львівській обласній військовій адміністрації щодо коригування обсягів регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів та фахових молодших бакалаврів у 2024 році.
Серед учасників засідання – перший заступник голови Львівської ОВА Андрій Годик та заступник Олександр Кулепін, директор та представники департаменту освіти і науки, директор Львівського обласного центру зайнятості, роботодавці, керівники закладів освіти та громадських організацій.
Під час зустрічі обговорили такі питання:
1 – Коригування обсягів регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів та фахових молодших бакалаврів у закладах професійної (професійно-технічної) освіти Львівської області.
Перший заступник голови ЛОДА Андрій Годик зазначив важливість адаптації регіонального замовлення до реалій ринку праці.
«Наше завдання – внести зміни, зумовлені об’єктивними обставинами, які диктують сучасна економіка і ринок праці. Львівська ОВА значні ресурси виділяє на розвиток професійної освіти й хочемо, аби це стало результатом кращого працевлаштування випускників та задоволенні потреб у кадрах на підприємствах області. Ми підтримуємо всі кроки, які пов’язані з якісними прогнозами потреб на ринку праці та сприянням в підготовці кваліфікованої, робочої сили. Це дозволить підготувати фахівців, потрібних саме зараз, і сформувати бачення потреб на 2025 рік, щоб освіта відповідала перспективам розвитку регіону та запитам роботодавців», – наголосив він.
2 – Коригування обсягів замовлення на підготовку фахових молодших бакалаврів у закладах фахової передвищої освіти, які підпорядковані департаменту освіти і науки ЛОДА, у 2024 році.
Начальник відділу інновацій, професійної, фахової передвищої та вищої освіти департаменту освіти і науки ЛОДА Іван Пикус підкреслив важливість виконання замовлення на підготовки кадрів та фахівців яких необхідні на регіональному ринку праці.
«Згідно опитування, яке проводили у листопаді 2023 року 37 % підприємств області відчували суттєвий дефіцит робітничих кадрів, зокрема тенденції збільшилися в період війни. Регіонального замовлення у 2024 рік спрямоване на те, щоб професійно-технічна освіта гнучко реагувала на реальні запити економіки. Позитивно, що маємо кращий % виконання в порівнянні з минулом роком, а відтак знизилася вартість підготовки одного здобувача освіти. Серед найбільш популярних професій маємо автослюсарі, трактористи, електромонтери, штукатури, електрогазозварники, оператори даних і програмного забезпечення, кравці та кухарі. Вже зараз ми формуємо бачення на 2025 рік, будемо спиратися на статистичні дані, результати проведених опитувань та економічні прогнози департаменту економіки, щоб сформувати замовлення максимально наближене до потреб бізнесу та регіональної економіки», – зазначив Іван Пикус.
Львівська область оновила обсяги регіонального замовлення на навчання у закладах професійної та фахової передвищої освіти на 2024 рік. Слід зазначити, що затверджений план підготовки кваліфікованих робітників та фахівців складав 9 882 осіб, з яких маємо фактичне виконання 8 512 студентів (86% цьгоріч) та 80% в порівняно з 2023 роком, відповідно.
У переліку пріоритетних галузей економіки регіону варто виокремити автомобільний транспорт, сільське господарство, громадського харчування, будівництво, металообробка, легка промисловість, сфери обслуговування та електромонтажні роботи.
В свою чергу регіональне замовлення для фахової передвищої освіти затверджено обсягом 1520 осіб, а фактично на навчання зараховано 1395 студентів, що становить 92% від запланованого. Серед найпопулярніших напрямів – будівництво та цивільна інженерія, програмного забезпечення, нафтогазова інженерія та технології.