Саме таке питання було у полі зору всіх, хто днями завітав у РЦ «Галичина» (смт Великий Любінь) на захід для захисників України, котрі проходять реабілітацію після важких поранень.
Під час зустрічі неодноразово звучала думка про те, що держава визнає важливість підтримки ветеранського бізнесу та реалізовує низку програм, спрямованих на старт, розвиток чи розширення власної справи.
З неабияким інтересом присутні слухали розповіді ветеранів-підприємців, котрі охоче ділилися власним досвідом ведення бізнесу, висвітлювали переваги самозайнятості та застерігали від помилок на початковому етапі.
Натомість представники державних і неурядових організацій повели мову про програми фінансової підтримки, передбачені для тих, хто повернувся із поля бою та мріє самостійно господарювати.
Серед запрошених були й представники служби зайнятості. Зокрема заступник начальника управління реалізації політики зайнятості Львівського ОЦЗ Руслана Палій окреслила аспекти надання грантів для учасників та учасниць бойових дій, членів їхніх сімей, а також осіб з інвалідністю внаслідок війни. Вона акцентувала, що за грантові кошти підприємці-початківці, а також ті, хто прагне масштабувати бізнес, можуть оплатити оренду, придбати сировину, обладнання, матеріали, ліцензійне програмне забезпечення і навіть замовити рекламу.
Нагадуємо, що гранти на створення або розвиток власного бізнесу надаються учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їхніх сімей у розмірі до від 250 тис. до одного мільйона гривень. Деталі – https://bit.ly/3GQ8WDe. Подати заяву на отримання коштів можна на порталі «Дія» (https://diia.gov.ua/services/grant-dlya-veteraniv-ta-chleniv-yihnih-simej), процедура описана за посиланням https://bit.ly/3sRdZw0. Онлайн-консультації надаються у Львівському центрі професійно-технічної освіти ДСЗ (https://bit.ly/42cxVcH),а також у підрозділах ЛОЦЗ (http://surl.li/jpvpt).