Департамент освіти Львівської ОВА організував для старшокласників онлайн профорієнтаційний форум, спікерами на якому виступили освітяни, представники Львівського обласного центру зайнятості, підприємці, громадські діячі. 

«В умовах воєнного стану професійна освіта дуже потрібна країні, де знищено дуже багато об’єктів інфраструктури. Саме представникам робітничих професій доведеться відбудовувати Україну після війни.

Найважливіше при виборі професії – відчувати, що любиш свою роботу. Бо успіхів можна досягти лише у тій справі, яку справді любиш», - зазначив у привітальному слові директор департаменту освіти Олег Паска. ⠀

Про тенденції ринку праці розповіли директор Львівський обласний центр зайнятості Василь Барилюк та начальниця відділу організації профорієнтації Зоряна Плахотнюк.

 Останніми роками зростає попит саме на робітничі спеціальності. Зараз на Львівщині найбільш затребуваними є оператори автоматизованих ліній, водії, кухарі, швачки, електрозварювальники та електрогазозварювальники. Представники цих професій завжди зможуть знайти собі роботу з гідною оплатою.

Якщо говорити мовою цифр: 75% вакансій на Львівщині – це вакансії для випускників закладів професійної та професійно-технічної освіти. Лише 10% працедавців шукають спеціалістів з вищою освітою.

⠀ Зоряна Плахотнюк озвучила присутнім Формулу вибору ідеальної професії:

гармонійне поєднання ХОЧУ, МОЖУ та ТРЕБА.

Успіху в житті досягає лише та людина, яка обирає собі професію відповідно до власних уподобань, можливостей (здобутих знань) та головне – ця професія має бути затребуваною на ринку праці. ⠀

Щоб допомогти школярам визначитись із майбутньою професією, фахівці центру зайнятості поділилися тестами та корисними ресурсами, які ви знайдете під відео трансляції форуму.

⠀Наприкінці заходу начальник відділу інновацій, дистанційного навчання, координації діяльності закладів вищої освіти і науки, професійної освіти Львівської ОВА Іван Пикус розповів про освітні можливості для здобувачів професійної та професійної освіти на Львівщині.

⠀«Хоча зараз кошти направляються на оборону, ми реалізовуємо цікаві проєкти навіть в умовах сьогодення. Так днями розпочали новий проєкт по майбутній професії, яка з’явиться у профтехосвіті – «Оператор дронів». Також спільно із Львівським ІТ кластером ми запускаємо навчання за напрямком «Оператор програмного забезпечення», це пілотний проєкт на базі одного із закладів, на який вже є багато охочих.

Саме наша профтехосвіта, випускники професійних закладів будуть відновлювати Україну по новому, з новими сучасними підходами, які ми зараз закладаємо у навчальні програми», - підсумував Іван Пикус.

⠀Запрошуємо переглянути запис форуму за покликанням:

https://bit.ly/3xlpRt3

⠀Презентаційні ролики закладів професійної та професійно-технічної освіти Львівщини:

https://bit.ly/3MPeVJh

Анонс/Подія: 
Подія