14.02.2020 | 11:49

У рамках ведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з легалізації трудових відносин у приміщені Новояворівської МФ Львівського ОЦЗ відбувся семінар з місцевими працедавцями на тему: «Переваги офіційного працевлаштування та негативні наслідки неформальної зайнятості». До заходу долучилися інспектор Головного управління Держпраці М. Кучма, завідувач сектору інвестиційних проектів і захисту довкілля Яворівської райдержадміністрації Г. Прядко, начальник сектору соціального захисту населення РДА У. Ганусяк, старший державний інспектор Яворівської ДПС А. Грицан і начальник Новояворівського відділення обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду О. Корб’як.

Під час діалогу Марія Кучма ознайомила суб’єктів господарювання з порядком здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, детально зупинилася на питаннях виплати заробітної плати, надання відпусток, процедурі проведення перевірок, застосування штрафних санкцій у разі виявлення порушень та ін.

Начальник Новояворівського відділення обслуговування громадян Головного управління ПФУ Оксана Корб’як наголосила, що страховий стаж і сума отриманої заробітної плати – це основні критерії, які впливають на розмір пенсії. Вона звернулася до працедавців з проханням не залишатися осторонь проблеми легалізації трудових відносин з найманим персоналом, зазначивши, що виплата заробітної плати у конвертах, незафіксований період роботи працівників особливо негативно позначиться на схилі літ, коли постане питання про призначення пенсійного забезпечення.

Цього ж дня у торговому центрі «Янтар» (м. Новояворівськ) відбулася виїзна акція фахівців служби зайнятості та місцевого управління Пенсійного фонду, під час якої жителі міста почерпнули інформацію про переваги офіційної зайнятості, ризики роботи у тіньовому секторі економіки, ознайомилися з актуальними на локальному ринку праці вакансіями, послугами та активними програмами служби зайнятості.

Сподіваємося, що такі просвітницькі заходи допоможуть представникам бізнесу та найманим працівникам зрозуміти переваги офіційних трудових відносин і відмовитися від нерегламентованих схем заробітку.

 

Ганна Замєсова, начальник відділу взаємодії з роботодавцями  Новояворівської міської філії Львівського ОЦЗ