14.02.2020 | 14:03

Залишившись без місця праці, особи втрачають не тільки засоби до існування, але й мотивацію до пошуку нового заробітку, особливо коли безробіття є тривалим. Тому громадські роботи для клієнтів служби зайнятості мають неабияке значення.

Краяни, котрі погоджуються виконувати тимчасові завдання, отримують не лише додатковий заробіток, але й відновлюють трудові та професійні навички, відчувають себе потрібними та долають психологічний стрес. Фахівці Старосамбірської районної філії Львівського ОЦЗ зазначають, що громадяни можуть розраховувати на оплату, яка, до речі, не менше від мінімальної зарплати, за фактично виконану роботу. Завдяки цьому у працедавців є реальний шанс оперативно знайти тимчасових працівників.

Водночас громадські роботи є засобом реалізації політики зайнятості населення, що може зняти соціальну напругу на ринку праці, а також сприяти соціально-економічному розвитку регіону. Особи, котрі погоджуються на такий вид працевлаштування, укладають договір зі спеціальним записом у трудові книжки. Окрім цього, краяни зберігають усі соціальні гарантії, у тому числі право на пенсійне забезпечення, і період тимчасової роботи зараховується їм до стажу. Фінансується така праця за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, працедавців і місцевого бюджету.

Яскравим прикладом тісної співпраці Старосамбірської районної філії Львівського ОЦЗ з працедавцем є КП «МВУ ЖКГ». Так, упродовж 2019 року з цією організацією було укладено 9 договорів про організацію громадських робіт та залучено 23 особи з числа безробітних. Вони активно брали участь у прибиранні вулиць Старого Самбора, благоустрою площ, парків, скверів і впорядковували кладовища.

Зважаючи на те, що користь від такого виду зайнятості для суспільства очевидна, районна філії ЛОЦЗ і надалі розвиватиме співпрацю у цьому напрямі із зацікавленими сторонами.

 

Старосамбірська районна філія Львівського ОЦЗ