10.04.2020 | 10:36

У період пандемії, коли задля збереження здоров’я не варто виходити з дому, можна дистанційно продовжити пошук роботи, використовуючи сучасні технології та можливості. Для прикладу, добре підготуватися до skype-інтерв’ю. Такий метод укомплектування вакансій набуває все більшої популярності, йому надають перевагу рекрутери, а експерти ринку праці стверджують, що невдовзі саме цей метод пошуку персоналу стане звичною практикою в Україні.

Ми підготували для вас низку порад, котрі допоможуть завоювати прихильність працедавця під час розмови в режимі онлайн.

Відомості про компанію. Передусім, слід добре вивчити з інтернет-ресурсів усю інформацію про фірму, в яку вас запросили, зокрема, відвідати її офіційний сайт, поцікавитися видом діяльності, відгуками про роботу тощо. Ретельно ознайомтеся з пропонованою вакансією, основними завданнями та обов’язками кандидата, щоб ваша розповідь збігалася з вимогами працедавця.

Технічні моменти. Найважливіше в skype-інтерв’ю – технічне обладнання. Потурбуйтеся про нього завчасно, оскільки від нього залежить загальне враження, справлене на керівника чи працівника кадрової служби  підприємства. Йдеться про справність вебкамери, потужність мікрофона, якість зв’язку, освітлення приміщення тощо. Щоби перевірити ці деталі, зробіть тестовий дзвінок другові.

Час. Рекомендуємо напередодні погодити із рекрутером годину зустрічі, щоб мати змогу підготуватися. Пунктуальність у цьому випадку є дуже важливою, тому варто з’явитись у мережі за 15-20 хвилин до визначеного часу й очікувати співбесідника. Якщо вам пропонують вийти на зв’язок одразу, доцільно попросити перенести інтерв’ю на зручний для обох час, адже поспіх – не на вашу користь.

Приміщення. Оберіть вдалий фон та освітлення. Хоча основна увага буде зосереджена на обличчі, дальній план також потрапляє у кадр, отож роботодавець бачитиме його. Найкраще, щоби ви розмовляли на тлі звичайної стіни. Подбайте про те, щоб під час спілкування до кімнати ніхто не заходив. Аби сторонні звуки не відволікали вас, вимкніть сповіщення на телефоні. Краще потім відповісти на пропущені дзвінки, аніж переривати співбесіду.

Папери. Організуйте, щоби все необхідне було поруч: нотатник, ручка, резюме, дипломи, трудова книжка, рекомендації тощо.

Зовнішній вигляд. Не нехтуйте охайністю. Через камеру чудово видно вашу зачіску, макіяж, можна оцінити, чи випрасуваний і чистий одяг. Відкиньте думку, що вас видно лишень по пояс. Можуть трапитися різні казуси і буде неприємно, якщо вас побачать, приміром, у шортах чи домашніх штанах. Рекрутер у будь-який момент може змусити вас підвестися, тоді ви ризикуєте опинитися у непередбачуваній ситуації.

Погляд. Якщо ви нечасто користуєтеся відеочатами, треба потренуватися тримати зоровий контакт зі співрозмовником. Це може здатися логічним – дивитися в очі тому, з ким розмовляєте. Однак бажання мати гарний вигляд може приковувати погляд у віконце із власним зображенням, що видасться доволі дивним для інтерв’юера. Використовуйте це віконце розумно: воно допоможе стежити за власними реакціями та мімікою.

Запитання. Вірогідно вас чекатимуть типові запитання, які зазвичай можна почути на співбесіді. Під час відеодіалогу час на роздуми обмежений, тому варто підготувати відповіді на найбільш поширені запитання, а також стислу самопрезентацію, інформацію про попередній досвід, досягнення, мотивацію. Неможливо передбачити всі завдання, але якщо ви добре продумаєте свій виступ, тоді завоюєте додаткові бонуси.

Важливо! Неправда, навіть незначна, – завжди погана ідея. На запитання «Розкажіть про свої слабкі сторони» не варто стверджувати: «Я справжній трудоголік» або «Я надто відповідальний». Це звучить нещиро, може породити у роботодавця сумніви. Натомість спробуйте адекватно оцінити свої вузькі місця й обрати з них ті, що будуть незначними для майбутньої роботи. Скажімо, розробнику програмного забезпечення не обов’язково бути чудовим оратором і вміти переконувати інших, водночас для менеджера з продажів ці навички –ключові.

Настрій. Від того, як ви налаштуєтеся на інтерв’ю, залежить його результат. Нехай це – новий для вас досвід, одначе продемонструйте, що приймаєте запропоновані правила гри. Будьте привітними, активними, не соромтеся ставити запитання, цікавитися планами компанії, не забувайте усміхатися. Навіть якщо хвилюєтеся, уникайте закритих поз: не схрещуйте на грудях руки і не підпирайте руками підборіддя. Сядьте зручно і вирівняйте спину – це додає впевненості.

Після закінчення діалогу подякуйте співбесіднику та з’ясуйте, коли можна ознайомитися з результатами зустрічі.

Якісна підготовка та увага до деталей неодмінно забезпечать вам успіх, адже якщо ви запрошені на онлайн-співбесіду, то в працедавця на вас серйозні плани.

Відділ інформаційної роботи Львівського ОЦЗ