Багато хто під поняттям «домашнє насильство, розуміє лише фізичні прояви агресії: ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання, кусання. Але y це явище набагато ширше і про нього треба говорити вголос, аби не зазнати травм різного роду .

Які ж різновиди домашнього насильства? Куди звертатися по допомогу? Які засоби впливу можна застосувати на кривдника? Яку поведінку обрати у разі ґвалту чи поневолення?

Кваліфіковані відповіді на ці та низку інших запитань особи з числа безробітних Бориславської міської філії Львівського ОЦЗ отримали із уст завідувачки сектору «Бориславське бюро правової допомоги» Галини Ляхович, котра модерувала один із заходів, що відбулися в рамках тижневика «Під одним дахом».

Присутні зосереджено слухали цікаві аргументи і факти на запропоновану тематику. Отож, якщо вас обмежують у доступі до грошей чи забороняють використовувати ваші кошти так, як ви вважаєте за потрібне, такі вчинки вважаються економічним насильством. До нього також слід віднести пошкодження майна, перешкода в доступі до їжі, житла, майна, обмеження в можливості працевлаштування чи навчання, примушування до жебрацтва та шантажу.

Психологічне насильство проявляється тоді, коли хтось вас принижує або ж маніпулює вами, переслідує, постійно контролює, погрожує, дискримінує.

Ґвалтування, спонукання до небажаних сексуальних контактів, вагітності чи аборту, участі в порноіндустрії – усе це приклади сексуального насильства.

Побиття, обмеження вашої свободи (коли вас не випускають із власного дому або, навпаки, не впускають туди), примус до вживання алкоголю чи наркотиків, переміщення в межах держави або за кордон всупереч вашій волі, позбавлення їжі, сну, інші дії, що можуть загрожувати вашому життю та безпеці, називають проявами домашнього насильства.

Фахівець правової допомоги наголосила, якщо у вас немає можливості розповісти про насильство знайомим, то ви завжди можете звернутися за порадою на безкоштовну та анонімну гарячу лінію за номерами телефонів 0 800 500 335 або 116 123 , що діє на всій території України.

Вразила присутніх інсталяція турецького художника Вахіда Туна: на стіні одного з будинків Стамбула він встановив 440 пар жіночого взуття на підборах на честь пам’яті жертв домашнього насилля, що померли від рук своїх чоловіків у 2018 році.

Тема заходу, безумовно, важлива для всіх. І служба зайнятості, як соціальна установа, не може залишатися осторонь такої злободенної проблеми. Пам’ятайте, якщо ви зазнали будь-якого з видів насильства або розумієте, що існує загроза його скоєння, то найголовніше правило – не мовчати!

 

Олена Шевченко,

завідувачка сектору профорієнтації

Бориславської міської філії Львівського ОЦЗ