10.08.2022 | 10:34

Про те, як підготуватися до співбесіди з працедавцем, можна почерпнути багато цікавого та корисного як на інтернет-ресурсах, так і на тренінгах чи семінарах у службі зайнятості. Однак досвід спілкування з багатьма кадровиками та керівниками підприємств засвідчує, що не менш важливо й те, як розцінює кваліфікаційне інтерв’ю працедавець.

Здебільшого перші його запитання завжди пов’язані із досвідом роботи: чим займався претендент, яких результатів досягнув, що спонукало до зміни компанії, за якими критеріями обирає нове місце роботи. Декому з потенційних керівників неважливо, якою буде відповідь на запитання: «Чому ви до нас прийшли?». Інші навпаки з нетерпінням очікують на зворотній зв’язок, аналізуючи промовлені аргументи та факти.

Зацікавлений керівник обов’язково запитає кандидата про захоплення, хобі. Із того, на що особа витрачає свої зусилля і час, можна пролити світло на її характер і прагнення. Хтось віддає перевагу читанню книг, риболовлі, інший – стрибає з парашутом і вчитися дайвінгу. Розмова у цьому руслі допомагає співрозмовнику розслабитися, заспокоїтися, «розкритися», адже співбесіда – це також стрес. Як кажуть працедавці, тільки тоді починає формуватися діалог, оскільки в невимушеній атмосфері передається інформація, яка важлива для подальшого ухвалення рішення. Якщо кандидата «повело» і він починає переповідати історії про чвари, що відбувалися на попередній роботі, або оприлюднювати конфіденційні відомості, на діалозі можна поставити жирну крапку, бо в майбутньому співпраці не вийде.

Функціональні обов’язки, що виконувалися кандидатом на попередніх місцях роботи, теж не залишаються поза увагою. Адже працедавцю важливо знати всі нюанси. Він також може змоделювати ситуацію, з якою кандидат міг зіткнутися на колишній роботі, а потім вислухати ймовірні пропозиції для усунення проблеми.

Ще важливі моменти. Навіть до початку співбесіди можна зробити висновок про кандидата. Приміром, по тому, вчасно він прийшов на зустріч чи спізнився. Затримка навіть на декілька хвилин характеризує його не з кращого боку, і пояснення про затори на дорозі, пошуки місця проведення розмови є несерйозними, адже усе це можна було передбачити й просто вийти з дому раніше. Обов’язково звертається увага на зовнішній вигляд: претендент повинен бути охайний, вбраний у чистий випрасуваний одяг, який би відповідав посаді, на яку претендує. Водночас не слід забувати відомий вислів, що «проводжають по розуму».

Для працедавця основна мета співбесіди – з’ясувати рівень професіоналізму кандидата, зрозуміти, чи дійсно він цікавиться пропонованим місцем праці, стане надійним членом команди і принесе користь компанії. Найголовніше в процесі спілкування – залишатися щирим. Тоді вдасться налагодити контакт і проявити себе з найкращого боку.

Аби не потерпіти під час зустрічі з працедавцем фіаско, пропонуємо перед співбесідою переглянути наші анімаційні ролики за посиланнями: https://bit.ly/3JJGaom, https://bit.ly/3QzH7Sl, https://bit.ly/3bNeguO , https://bit.ly/3SEokHp. Додаткові нюанси з питань проходження кваліфікаційного інтерв’ю можна з’ясувати у підрозділах ЛОЦЗ (контакти – https://bit.ly/3BMC4Yx) або за тел.: (032) 233 04 34, (032) 233 53 34.