29.09.2022 | 10:19

«Два роки тому в розпал інфекції з’явилося багато вільного часу, бо втратив роботу, – так пояснює зацікавлення підприємницькою діяльністю львів’янин Олег Осельський. – Саме тоді й виникла ідея виготовляти пастилу та натуральні , бо набридло купувати «штучні» солодощі, а я прихильник здорового харчування та активного спорту».

Як пригадує співрозмовник, тоді він закупив яблук, полуниць, бананів, цитрусових і вдома, в квартирі, почав виготовляти натуральні смаколики. Спершу пропонував їх дегустувати родичам і знайомим, згодом завдяки оголошенням в соціальних мережах вдалося наростити постійну клієнтську базу.

«Маю домашній дегідратор, який дозволяє виготовити 1,5 кг продукту на добу, а потрібний промисловий, щоби збільшити виробництво до 7,5 кг, – продовжує розмову п. Олег. І додає. – Такий, українського виробництва, коштує понад 130 тис. грн. Завдяки участі у програмі «єРобота» мені вдалося отримати мікрогрант на суму майже 250 тис. грн на відкриття власної справи. Незабаром продаватиму свою продукцію не тільки в Україні, а й у Європі. На щастя, маю друзів, котрі мені з цим допоможуть».

За освітою О. Осельський – економіст. Тож бізнес-план для отримання мікрогранту писав сам. Досвід у цьому має. Як зізнається, у минулому допоміг скласти схожий проєкт знайомим, річний приріст котрих від підприємницької діяльності склав понад 300 відсотків.

За словами п. Олега, він уже має у розпорядженні нове відремонтоване приміщення. Днями доставлять дегідратор, залишиться лише прокласти вентиляцію, інтернет і встановити камери спостереження. Планує підприємець забезпечити роботою двох-трьох працівників, щоби виробництво солодкої продукції було цілодобовим і безперервним. Навчатиме підлеглих сам. Адже у цій справі багато тонкощів. Приміром, апельсинові чіпси слід нарізати кільцями певної товщини та сушити при температурі 45 градусів за Цельсієм впродовж 10-12 годин.

Пан Олег каже, що зараз доводиться ще вирішувати деякі організаційні питання, але це – тимчасові проблеми. Він переконаний, що його бізнес буде успішним. Тому й новачкам радить не боятися починати щось нове, а всіма силами прагнути займатися улюбленою справою.

Якщо й вас зацікавила державна грантова програма «єРобота» для відкриття чи розширення бізнесу, пропонуємо ознайомитися з добіркою потрібних посилань (https://bit.ly/3TUbGV2), а також звернутися за допомогою до будь-якого центру зайнятості чи філії ЛОЦЗ (контакти – https://bit.ly/3BMC4Yx).