16.11.2018 | 10:45

Львівський Будинок праці знову став мега-платформою для ведення переговорів між тими, хто шукає роботу та її пропонує. На 31-й за ліком Ярмарок кар’єри, який організували міський та обласний центри зайнятості спільно з давнім партнером – НУ «Львівська політехніка», завітали представники 70 підприємств, установ та організацій. Для кожного працедавця була передбачена індивідуальна локація – бокс із назвою фірми. Відтак відвідувачі здалека могли зорієнтуватися, які компанії мають потребу у персоналі, а, підійшовши ближче, ознайомитися з варіантами працевлаштування.

Обирати роботу до душі було з чого, адже кадрові служби пропонували 1800 вільних робочих місць за різними професіями та спеціальностями із середньою зарплатою 8 тисяч гривень, а у понад 650 вакансіях значилася винагорода від 10 до 20 тисяч гривень.

– Такі масштабні заходи як нинішній Львівська обласна служба зайнятості традиційно проводить двічі або тричі на рік, адже після них роботу, зазвичай, знаходять 1200-1300 осіб, – повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк. – Приємно, що працедавці пропонують доволі конкурентний рівень зарплати, який поступово наближається до 500 доларів. Особливо високі заробітки у будівельній сфері, де, приміром, муляр або маляр може отримувати 15 тисяч гривень, а тракторист – 25. Така оплата праці дозволить стримати міграційні потоки. Молоді люди не повинні думати про закордонні заробітки, а працювати на рідній землі, виховувати дітей, дбати про стареньких батьків, розбудовувати сім’ю та країну. Недарма гасло всеукраїнської інформаційної кампанії, у рамках якої й організований Ярмарок кар’єри, – «Живи та працюй в Україні».

В. Барилюк акцентував, що «мода» на професії – це вчорашній день, сьогодні єдиний важливий критерій – висока зарплата. За його словами, служба зайнятості планує надалі подібні масштабні заходи проводити щомісяця, причому не тільки у Львові, але й у Дрогобичі, Самборі, Стрию, Червонограді.

Роботу на 31-му Ярмарку кар’єри пропонували підприємства різних галузей економіки. Легку промисловість представляли ТзОВ «Українська панчішна фабрика», ТзОВ «Бадер» та «ЛТП Україна», виробничу сферу – «Фуджікура Аутомотів Україна Львів», ПрАТ «Компанія Ензим», ПАТ «Галичфарм», ТзОВ «ЦВГ Україна», ДП «Львівський бронетанковий завод», ТОВ «Завод решіткового настилу», сферу гостинності – «Готельно-ресторанний комплекс «Кавальєр», мережа готелів «Джем», ПАТ ТГК «Дністер», транспортну галузь – структурні підрозділи ПАТ «Укрзалізниця», ПРАТ «Галичина-Авто», ЛКП «Львівелектротранс», ТзОВ «Транс-Сервіс-1», банківництво – ПАТ «Державний ощадний банк України», ПАТ «Ідея Банк», будівельну індустрію – ТОВ «Будівельна компанія «ВІП-Альянс», державний сектор – Львівська міська рада, облдержадміністрація, Головне територіальне управління юстиції у Львівській області та ін.

У межах 31-го Ярмарку кар’єри відвідувачі мали змогу з’ясувати вимоги підприємств до професійних умінь потенційних працівників, довідатися умови та розмір оплати праці, ознайомитися зі змістом посередницьких послуг служби зайнятості, у тому числі з питань організаії професійного навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації, отримати консультації фахівців щодо застосування норм чинного законодавства, побувати на презентації професій водій трамвая та водій тролейбуса.

Результати 31-го Ярмарку кар’єри втішні: на заході побували майже 3000 львів’ян, 2300 з них пройшли співбесіду з представниками фірм і компаній, 400 – прийняли рішення про працевлаштування, 130 – найближчим часом приступлять до стажування, 600 – залишили кадровим службам резюме. Завітала на небуденне дійство й учнівська молодь: сто старшокласників пройшли тестування для визначення виду майбутньої трудової діяльності та ознайомилася з перспективами працевлаштування.

Ольга Нагірняк, начальник відділу інформаційної роботи Львівського ОЦЗ