16.10.2020 | 11:28

У Бродівській районній філії Львівського обласного центру зайнятості відбувся інформаційний вебінар «Джерела пошуку роботи».

Під час дистанційної бесіди з безробітними йшлося також про переваги легального працевлаштування та наслідки неофіційних трудових відносин. Згідно з Конституцією України кожна людина має право на працю, яку вона вільно обирає або на яку погоджується. На жаль, чимало громадян живуть лише нинішнім днем, тому дедалі частіше погоджуються на зарплату в конверті. І це не лише серйозна соціальна, але й економічна проблема України.

На вебінарі безробітним окреслили негативні наслідки неофіційного працевлаштування, види шахрайства у сфері зайнятості та найбільш поширені схеми, які застосовують нечесні працедавці для використання робочої сили без законних підстав. Як було сказано, працівник-нелегал власноруч позбавляє себе належної виплати допомоги у разі безробіття, права на зарахування періоду роботи до страхового стажу. А саме цей показник разом із розміром отриманої заробітної плати, з якої сплачені податки, є ключовим для призначення пенсійного забезпечення.

Працедавець, який веде соціально відповідальний бізнес, зобов’язаний забезпечити підлеглим соціальні гарантії, передбачені трудовим законодавством. А це – різні види відпусток, оплата періоду тимчасової непрацездатності, охорона праці, створення особливих умов на виробництві для жінок і неповнолітніх тощо.

Наприкінці розмови присутні дійшли висновку, що тільки офіційні трудові відносини складають основу соціального захисту для працівників. Натомість робота без оформлення документів – це не просто ризик бути звільненим у будь-який момент, а й втрата державних пільг і гарантій, про що особа на схилі літ не раз пожалкує.

Бродівська районна філія Львівського ОЦЗ