11.01.2021 | 14:53

Серед клієнтів служби зайнятості є найбільш уразлива категорія. Це – особи з інвалідністю, котрі потребують спеціальних умов праці із урахуванням їхніх фізичних можливостей та стану здоров’я, а відтак – індивідуального підходу кар’єрних радників під час пошуку прийнятних варіантів роботи.

Трудова діяльність для краян з нозологіями – це не тільки змога працею рук забезпечити безбідне життя, а й шанс реалізувати у праці творчий потенціал, наділені природою здібності та таланти, втілити давні мрії чи плани.

Ось чому забезпечення конкурентоспроможності клієнтів з особливими потребами, повернення їх на ринок праці – це ключові питання, до яких спеціалісти служби зайнятості ставляться з особливою увагою. Для успішного подолання низки бар’єрів, що утруднюють працевлаштування, обслуговування клієнтів з нозологіями здійснюється за підходом кейс-менеджменту. Саме такий принцип був застосований під час пошуку пропозицій роботи для Михайла Мовного, інваліда 3 групи, в індивідуальній програмі реабілітації котрого за даними МСЕК рекомендована робота без тяжких фізичних навантажень. Колишньому лицювальнику-плиточнику, муляру, сторожу, свинарю, котрий через погіршення стану здоров’я змушений був звільнитися з роботи, знайти нові варіанти зайнятості було доволі непросто.

Однак, як кажуть, докладені зусилля завжди увінчуються успіхом. Так сталося і з нашим клієнтом. Після анкетування фахівці ЦЗ спільно з безробітним сформували індивідуальну програму працевлаштування, включивши до неї низку активних заходів. Згодом, отримавши комплекс інформаційних і профорієнтаційних послуг, п. Михайло задумався над вибором нової професії. Для ознайомлення зі специфікою обраного фаху погодився взяти участь у тимчасових роботах у КП «Перемишлянитеплоенерго». Зарекомендувавши себе з позитивної сторони та достеменно вивчивши напрями діяльності комунальників, М. Мовний лишень утвердився у прийнятому рішенні перенавчатися за скеруванням служби зайнятості. А згодом відповідно до замовлення працедавця пройшов у Львівському центрі професійно-технічної освіти ДСЗ опанував тонкощі роботи оператора котельні. Закінчивши курси цільового призначення та отримавши допуск до самостійної роботи, пан Михайло став членом дружньої команди КП «Перемишлянитеплоенерго». Тепер у нього є робота, нормальні умови праці, стабільна та своєчасна виплата  заробітної плати, страховий стаж, а головне – повага у колективі. Натомість і керівництво комунального підприємства задоволене новим відповідальним, сумлінним і працьовитим співробітником.

Слід зазначити, що кожна історія успішного працевлаштування осіб з інвалідністю – це результат копіткої роботи та тісної співпраці із представниками фірм і компаній, а ще – яскравий приклад того, що цілеспрямовані, наполегливі та активні клієнти завжди можуть знайти роботу до душі, скориставшись послугами та можливостями служби зайнятості.

Галина Соболевська,

завідувач сектору профорієнтації відділу надання соціальних послуг Перемишлянської районної філії Львівського ОЦЗ