05.10.2018 | 12:19

Дефіцит робочих рук на львівському ринку праці зростає. Попри те, що чимало безробітних, люди не поспішають йти працювати на підприємства Львова через низьку зарплату. Хоча працедавці не цілком погоджуються з тим, що вона надто низька. На тому, що “роботодавцям потрібно збільшувати зарплати, аби українці не їхали за кордон працювати”, цього тижня наголосив Президент України на Міжнародному економічному форумі в Харкові. Кого ж  нині потребує львівський працедавець і що обіцяє платити тим, хто у пошуках роботи – у нашому матеріалі.

Вакансій вдвічі більше, аніж офіційних безробітних

За останніми даними у Львівському міському центрі зайнятості зі статусом безробітного офіційно перебуває близько 3 600 осіб. Водночас відкритих вакансій – 5200. Тоді як щомісяця через Центр зайнятості влаштовують на роботу орієнтовно півсотні осіб.

“Ці цифри не повністю відповідають реальній ситуації, яка є на ринку праці. Оскільки у Львові проживає більше ніж 750 тисяч людей і очевидно, що без роботи залишається більше людей. Велика частина працює нелегально чи їздить на заробітки. Чому маємо цей вакуум? Бо ринок праці стає більшим, певні підприємства розширюються чи відкриваються з нуля”, – зазначив  “Львівській Пошті” під час прес-туру на підприємства Львова Олег Рісний, директор міського центру зайнятості.

Найбільше працівників потребує сфера продажів, сфера обслуговування і виробнича сфера, говорить далі Олег Рісний. І додає, що у Львові маємо близько 30 тис. працедавців.

“Серед вакансій, які ми можемо запропонувати, чимало цікавих і перспективних. Наприклад, ЛКП “Львівелетротранс”. Тут понад 200 вакансій за 25 напрямками роботи. На майже усі ці професії ми можемо навчити людину коштом служби зайнятості або за програмою “Львівелектротранс”. Це актуально для людей, які не мають професії чи не можуть себе знайти на ринку праці, чи тих, хто часто їздить на заробітки”, – пояснює директор міського Центру зайнятості.

На роботу в комунальне підприємство

Справді ЛКП “Львівелектротранс” потребує чимало робочих рук. Особливо водіїв. Аби змінити ситуацію з кадрами на комунальному підприємстві, там вирішили інвестувати в навчання людей, які захочуть працювати “Львівелектротранс”.

“Найперше нам потрібно 134 водії трамваїв, 43 водії на тролейбуси і близько 40 контролерів-інспекторів. В середньому на руки водій отримує близько 10 тисяч гривень, контролер близько 7 тисяч гривень. Його зарплата залежить від кількості затриманих “зайців”, – каже Анна Зайцева, начальник відділу кадрів ЛКП “Львівелектротранс”.

Як розповідає далі співрозмовниця, навчання майбутнім працівникам оплачують. Його вартість – 13 тис. 908 гривень на одну особу:

“Також під час навчання, яке триває п’ять місяців, людям виплачують стипендію близько 5 тис. гривень в місяць. А тим, хто з інших міст і хоче працювати в нас, забезпечимо житлом. До слова, нещодавно до нас з Києва переїхала жінка, яка почала працювати водієм тролейбуса”.

В “Львівелектротрансі” особливих вимог до кандидатів на вищезазначені посади не висувають. Кажуть, це мають бути люди, які хочуть працювати і готові інвестувати свій час у навчання і ті, хто любить Львів. Але є вікове обмеження для тих, хто хоче бути водієм електротранспорту – від 21 року. Також на ці вакансії не підходить людина з водійським посвідченням із категоріями В, С. Має бути спеціалізована категорія. Загалом, аби пройти навчання і отримати права з відповідною категорією і повноцінно  влаштуватися на роботу в “Львівелеротранс” знадобиться близько восьми  місяців. Зараз на підприємстві роздумують, щоб скоротити ці терміни, зокрема час навчання.

На службу у Національну гвардію

Також Центр зайнятості співпрацює і з військовими частинами. Служба в Національній гвардії – це непогана альтернатива для населення, яке шукає роботу, кажуть нашому виданню співрозмовники. Там обіцяють стабільну зарплату, соцпакет та інше забезпечення.

“Пропонуємо призиватись на військову службу за контрактом за різними спеціальностями та напрямками: електрики, слюсарі, водії, зв’язківці. Є близько 200 вакансій у Львові. Національній гвардії потрібні як висококваліфіковані кадри, так і молоді перспективні люди з повною загальною середньою освітою. Але такі люди повинні насамперед бути вмотивованими, патріотично налаштованими і зробити свідомий вибір”, – наголошує Петро Прокопів, підполковник, начальник Західного відділення комплектування Національної гвардії.

Зі свого боку там обіцяють гідне грошове забезпечення – від 7 200 гривень. Всім військовослужбовцям та членам їхніх сімей соціально-правовий захист, а також речове та продовольче забезпечення тощо. Окрім того, на службу запрошують і жінок. Для них обмежень у посадах немає.

Через Центр зайнятості на службу у Національну гвардію два тижні тому потрапила Ганна Білей. Підписавши контракт на три роки, зараз жінка стажується у відділі документального забезпечення.

“Неодноразово зверталась за послугами до Центру зайнятості. Там мені запропонували прослухати профорієнтаційний семінар, після чого мене зацікавила служба в Національній гвардії. Думаю, пішла сюди швидше за все за покликом серця і ,зокрема, через непогане грошове забезпечення та  соціальний пакет послуг”, – каже Ганна Білей, солдат Національної гвардії України.

Тих, кого зацікавила ця інформація, просять звертатися за інформацією за тел.: (063) 313-30-03.

Півтисячі влаштованих на Ярмарку

Майже 440 осіб знайшли свого працедавця на Ярмарку вакансій, який відбувся цього тижня у Львівському міському центрі зайнятості під гаслом “Працюй в Україні – працюй легально”. Понад 50 підприємств, установ, організацій пропонували відвідувачам заходу різні місця праці. Загалом у переліку було більше ніж 1400 вакансії за 140 професіями та спеціальностями (детальніший перелік читайте у таблиці“Львівська Пошта”). На місці учасники Ярмарку мали змогу пройти співбесіду з працедавцями. “Найбільше люди цікавилися добре оплачуваними вакансіями. Зазначу, що із того переліку вакансій 15-20% були з зарплатами більше 10 тисяч гривень. Таким чином, ми продемонструвати альтернативу можливостей працювати в Україні і надали людям можливість зробити вибір у пошуку роботи”, – резюмував Олег Рісний.

Загалом захід відвідали майже 3 тисячі пошуковців роботи, 90 осіб домовилися про попереднє стажування на виробництві, а 300 учасників Ярмарку залишили фірмам і компаніям своє резюме.

На цьому організатори пообіцяли не зупинятися і буквально через півтора місяця провести подібний Ярмарок вакансій для осіб з інвалідністю.

Якщо виникли питання щодо працевлаштування, ви також можете звернутись у Львівський міський центр зайнятості за адресою: м. Львів, вул. Княгині Ольги, 122,  або за тел. 245-79-86

Львівська Пошта