26.11.2018 | 10:42

Залишитися без роботи може кожен. Проте молодь, котра зазвичай не має достатнього досвіду та заощаджень, що можуть слугувати певною «подушкою безпеки», у період пошуку місця праці стала однією з вразливих груп населення. 

Переглядаючи трудові книжки старших людей, ми зауважуємо, що зчаста особа після закінчення навчання працювала на одному підприємстві все життя. Для осіб віком до 35 років – усе значно складніше. Адже сучасному світу притаманне швидке руйнування робочих місць у різних галузях чи професіях, невизначеність щодо знань і навичок, які будуть необхідні в майбутньому.

Під час спілкування з молоддю на заходах, що проводяться в Бориславській міській філії Львівського обласного центру зайнятості, напрошується висновок: незважаючи на високий інтелектуальний потенціал та мобільність, молодим клієнтам ЦЗ усе ж таки не вистачає трудового та життєвого досвіду. Щоб підвищити ефективність пошуку роботи, треба бачити свої помилки, усвідомлювати даремні, хаотичні дії та намагатися їх усунути.

Тому фахівці служби зайнятості завжди наголошують, що слід аналізувати всі основні фактори, які впливають на працевлаштування: ступінь професійного самовизначення та відповідальності за працевлаштування, реальний особистий потенціал і самооцінку, мотиви та орієнтацію, рівень та якість освіти, місце проживання, поінформованість, трудову біографію, соціальний захист та ін.

Перехід від навчання до роботи є важливим етапом становлення особи. Безробіття в цей період не є дрібницею, адже має довгострокові наслідки для здоров’я та добробуту, може залишати глибокі шрами на все життя. Тому підтримка служби зайнятості для таких відвідувачів є особливо важливою. Завдяки їй можна запобігти розчаруванню та марнуванню потенціалу тих, хто тимчасово опинився у скрутному становищі.

Олена Шевченко, начальник відділу активної підтримки безробітних Бориславської міської філії Львівського ОЦЗ