15.05.2018 | 09:40

Про те, що Богдан Кошарецький добре ремонтує транспортні засоби, у Буську знає багато хто. Коли його ровесники після уроків грали у футбол, він вивчав будову автомобіля. Однокласники після школи подалися в інститути чи технікуми, а Богдан і далі весь вільний час крутився біля машини. Дуже хотілося хлопцю знати її «начинку», функції двигуна, ходової частини, не втомлювався ліквідовувати різні несправності: чи то гальма підкрутити, чи колеса збалансувати, чи запчастини оновити. Спершу ремонтував власний легковик, а потім охоче допомагав друзям виявити причину поламки «самоходів» та усунути її. Тепер юнацьке захоплення перетворилося у бізнес. Для цього у молодого підприємця є всі умови: власне величеньке подвір’я, два гаражі, які ніколи не пустують, а головне – мозолисті руки, відмінні знання, досвід і добра репутація серед місцевих автолюбителів.

– Я майстер-самоучка, – розповідає Б. Кошарецький. – Ремонтом машин займаюся десь років дев’ять. Останнє моє місце праці було на меблевому виробництві, та, відпрацювавши восьмигодинну зміну, все одно знаходив час покопирсатися в автомобілях. По-перше, люблю цю справу, а по-друге – таким чином приносив у сім’ю додатковий заробіток. Спеціаліст, що працює в управлінні соціального захисту, якось розповіла мені про експеримент, який проходить на Львівщині. Мовляв, держава дає безвідсоткову позику до 70 тисяч гривень для закупівлі обладнання тим членам малозабезпечених родин, хто відкриє власний бізнес. Тоді й подумав, що це – вигідно, бо можна придбати потрібне устаткування, розширити спектр послуг, поліпшити їхню якість, а значить стати більш конкурентоспроможним.

У Буському районному центрі зайнятості Богдан Ігорович отримав низку консультацій щодо ведення підприємницької діяльності, відвідав тематичні семінари, поспілкувався з представниками фіскальної служби, Пенсійного фонду. А от над написанням бізнес-плану трудився вдвох з дружиною, бухгалтером за освітою. Вона допомогла сформувати фінансову частину: розрахувати затрати, термін окупності бізнесу, орієнтовний час прибутку та ін. За кошти, що надаються учасникам пілотного проекту «Рука допомоги», вирішив купити мийне обладнання «Керхер» з насосом і електричним двигуном, а ще – балансувальний і шиномонтажний стенди.

– В одному гаражному приміщенні, де є оглядова яма, ремонтую двигуни та ходову, а інше використовую для мийки автомобілів. З придбаним професійним обладнанням мої послуги стали вищої якості. Оскільки ще не пробив свердловину на воду, то наразі «Керхер» не використовую. Та до кінця цього місяця і мийне устаткування піде в рух. Восени планую прийняти на роботу двох помічників, бо сам не встигаю впоратися із замовленнями, – ділиться планами Б. Кошарецький.

За словами п. Богдана, відкриття власної справи його ще більше дисциплінувало та заохотило до роботи, а проект «Рука допомоги» дозволив перетворити хобі на прибутковий бізнес.

Нам залишається побажати молодому початківцю сили та натхнення на підприємницькій ниві, а ще – міцного здоров’я, родинного затишку та фінансової стабільності, позаяк днями він вдруге став щасливим татусем.

 Ольга Нагірняк,  начальник відділу інформаційної роботи Львівського обласного центру зайнятості