19.04.2021 | 10:22

За нинішніх умов краянам з ушкодженим здоров’ям, порівняно з іншими, необхідно долати значно більше перешкод, докладати неабияких зусиль, щоб знайти свого працедавця та вповні реалізувати у праці свій творчий потенціал. Як свідчить досвід, якась частка осіб з інвалідністю має недостатній рівень мотивації до трудової діяльності. І саме це є головним бар’єром на шляху до повернення до продуктивної зайнятості.  

У службі зайнятості до осіб з числа соціально вразливих верств населення застосовують особливий адресний підхід, використовуючи всі інструменти та можливості для пошуку роботу відповідно до професійних навичок і знань, рекомендацій медико-соціальної експертної комісії та індивідуальної програми реабілітації. Таких клієнтів також залучають до ведення бізнесу, професійного навчання, їм надають профорієнтаційні послуги, залучають до громадських та інших робіт тимчасового характеру. Одне слово, роблять все можливе, аби особи з інвалідністю інтегрувалися у суспільне життя, стали самостійними, відчули себе потрібними іншим.

Наприкінці минулого року за допомогою у працевлаштуванні до Жидачівської районної філії ЛОЦЗ звернулася Марія Йосипівна Харченко. Кілька років вона працювала озеленювачем у Жидачівському МВУКГ. Певні обмеження за станом здоров’я не дозволяли їй виконувати попередню роботу, тому жінка вирішила спробувати працювати у сфері торгівлі. За допомогою фахівців філії пройшла стажування на робочому місці у фізичної особи-підприємця В. Й. Кицман за професією «організатор зі збуту». Відчувши себе впевнено у новому амплуа, М. Харченко загорілася ідеєю започаткувати власну справу.

Новий вид зайнятості якнайкраще підходить колишній безробітній. До магазину, де можна придбати свіжесенькі хлібобулочні вироби, завжди хочеться зайти за запашним буханцем чи духмяною булочкою. Марія Йосипівна для кожного покупця знайде добре слово, підбадьорить, пожартує, і виходить клієнт із крамниці не лише зі смаколиками, а й з посмішкою на обличчі та чудовим настроєм.

Світлана Ткач, заступник директора Жидачівської районної філії Львівського ОЦЗ