22.02.2018 | 09:59

Щоби збалансувати попит і пропозицію робочої сили, а також забезпечити місцевих працедавців потрібним персоналом, служба зайнятості організовує професійне навчання безробітних, враховуючи вимоги підприємств до рівня знань і вмінь потенційних працівників.

Приміром, торік на замовлення ринкоутворюючих фірм і компаній за скеруванням Бродівського районного центру зайнятості навчалося 208 безробітних. Із них 164 особи підвищували кваліфікацію на курсах цільового призначення, а 30 здобули новий, більш затребуваний на ринку праці фах, зокрема, такий як тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, лицювальник-плиточник, водій автотранспортних засобів, електрогазозварник, оператор котельні, візажист, рибовод тощо.

Вивчаючи потребу місцевих працедавців у кадрах, фахівці ЦЗ з’ясували, що багатьом сільськогосподарським підприємствам бракує механізаторів. Відтак була організована робота щодо пошуку серед безробітних осіб, котрі б мали намір опанувати професію «тракторист» на базі Львівського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Як результат – 20 жителів району, отримавши посвідчення державного взірця про присвоєння кваліфікації, працевлаштувалися трактористами у ФГ «КІС-АГРО», ФГ «Лешнівське», ТОВ «Броди агро», МПП «Діброва», ПА «Галицька», а також до приватного підприємця І. Доскоч.

До слова, навчання за цією професією проводиться за дуальною формою: у навчальних лабораторіях слухачі вивчають теоретичний матеріал, а на виробництві під керівництвом наставників опановують ключові секрети ремесла, отримуючи таким чином необхідний досвід роботи. Підприємства зацікавлені у навчанні дуальним методом, позаяк у зв’язку з впровадженням новітніх технологій щоразу змінюються вимоги до керманичів сільськогосподарських машин. За нинішніх умов тракторист і орач, і сіяч, і хлібороб, тому повинен знати будову та правила експлуатації «залізних коней», вчасно розпізнавати основні несправності, уміти їх усувавати, проводити механізовану обробку ґрунту, вносити добрива, здійснювати посів насіння, висаджувати розсаду та ін.

Скориставшись програмою професійного навчання, працедавці не тільки укомплектували вільні робочі місця, що простоювали, але й поповнили свої колективи справжніми знавцями своєї справи, котрі здобуті вміння тепер реалізовують у щоденній роботі.

Оксана Полеха, заступник начальника відділу надання соціальних послуг Бродівського районного центру зайнятості