01.11.2018 | 11:54

Незважаючи на те, що на календарі – глибока осінь, погода все ж тішить нас яскравим сонечком, приємним вітерцем і теплим повітрям. Спекотно було і у приміщенні департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА, де зібралася високоповажна комісія пілотного проекту «Рука допомоги», що реалізовується на території області з ініціативи Міністерства соціальної політики України за сприяння Світового банку.

Головна мета засідання – заслухати презентації учасників програми, котрі виявили бажання скористатися фінансовою поворотною допомогою для закупівлі обладнання та матеріалів, необхідних для започаткування або розширення власної справи.

З дев’ятьох представлених комерційних ідеї комісія схвалила вісім. Зелене світло для реалізації амбітних планів отримали три суб’єкти господарської діяльності. Зокрема, власниця міні-ферми Любов Клубок з Бродівського району вирішила розгорнути бізнесову діяльність з продажу молока та створити два робочі місця для вантажника та водія. Фізична особа-підприємець Святослав Швед з Нового Роздолу прагне автоматизувати торговий процес у зоомагазині, придбавши два комп’ютери та працевлаштувавши продавця-консультанта і менеджера з постачання. Представниця ТзОВ «ТК Автотранс» (м. Радехів) запевнила, що фірма за кошти проекту придбає спеціальні печі, діжі та тістомісильну машину, а також забезпечить заробітком трьох краян з числа соціально вразливих груп населення: двох пекарів і водія.

Член малозабезпеченої сім’ї з Дрогобича Володимир Яремцьо, щоби подолати бідність, вирішив організувати бізнес у сфері переробної промисловості, зокрема виготовляти овочеві лотки з картону. Чоловік настільки впевнено розповідав про майбутні успіхи, що комісія одноголосно підтримала його ідею. Не менш переконливим був виступ мешканця Золочева Ігора Гиби, котрий разом із дружиною мріє відкрити гончарну студію «ГІСкерамікс». Молоде подружжя вразило присутніх не лише бездоганною мультимедійною презентацію, а й авторськими виробами з глини.

– Попит на меблі є, був і завжди буде, – впевнено заявив житель Жидачева Андрій Підзамків, котрий загорівся ідеєю виготовляти корпусні меблі. А Володимир Мартиняк із Самбірщини планує обслуговувати та ремонтувати транспортні засоби, Микола Рак з Борислава за особливим рецептом випікати піцу та доставляти її клієнтам. Молодий піцайола має чималий досвід роботи у цій сфері, бо ж кілька років поневірявся у наймах за кордоном, готуючи італійський смаколик. Тепер він буде реалізовувати трудовий потенціал на рідній землі.

Презентовані ідеї різні, однак кожна цікава по-своєму. Нам залишається тільки побажати учасникам програми успіхів, плідних здобутків, сили і наснаги на ниві підприємництва.

Ольга Чепіль, провідний фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою відділу інформаційної роботи Львівського обласного центру зайнятості