13.08.2018 | 09:38

Не завжди пошуковцям роботи вдається продемонструвати працедавцю всі свої сильні сторони у професійному плані. Але все можливо, якщо навчитися правильно складати резюме.

Результат понад усе

Здавалося би, що ми можемо не знати про правила написання резюме? Але нещодавні дослідження засвідчили, що іноді деякі відомості із трудової біографії давно не додають вам очок, а швидше навпаки. Керівники сучасних фірм прагнуть результатів і співробітників, здатних їх досягати, а чи ти в команді, чи керуєш нею чи поза колективом – справа третя.

Тому слова лідерства і дії на кшталт «скоординував», «організував», «реалізував» тільки добавлять вам шансів у працевлаштуванні. Шукайте свою роль і власні досягнення у кожному проекті, навіть якщо ви безпосередньо не керували ним, але брали участь у його реалізації. Тільки не захоплюйтеся використанням займенників «я», «мій», «мене» та ін.

Також концентруйтеся на словах, що відображають результат, а не тільки процес. «Вдосконалив», «підвищив», «домігся» замість «був відповідальним за» та «список моїх обов’язків включав».

Факти – на вашому боці

Використовуйте їх якомога більше, у тому числі й числа. Цифри – показники, результати, статистика – найкращий спосіб коротко описати досягнення, водночас характеризує вас як особу конкретну, що цінує свій і чужий час. На це ж вказуватимуть грамотно та лаконічно складені списки і підзаголовки, так звані «буллет пойнти».

Завжди надавайте перевагу «вичавці», тобто стислому опису результатів, завдань або досягнень. Зробіть своє резюме зрозумілим і простим для засвоювання потенційному читачу. Ідеальна формула виглядатиме приблизно так: слова лідерства і досягнень + показник-цифра + результат.

У рамках цього правила легко описати будь-які успіхи, продемонстровані вами раніше. Розповідаючи про поліпшення динаміки будь-яких процесів, використовуйте дієслова «пришвидшив, знизив, підвищив, перевищив, максимізував, мінімізував, зберіг».

Якісні та кількісні показники, яких вдалося досягти, фіксуйте словами «розширив, поліпшив, змінив, перетворив, удосконалив, оптимізував».

Світлана Чумаченко,  начальник відділу організації працевлаштування населення Дрогобицького міськрайонного центру зайнятості