19.10.2018 | 11:37

У січні-вересні 2018 року фахівці Львівської обласної служби зайнятості забезпечили роботою 518 осіб з інвалідністю, у тому числі 432 безробітних. Із них 3 започаткували власну справу, отримавши одноразову виплату допомоги з безробіття для відкриття бізнесу, а 18 осіб вдалося працевлаштувати на нові робочі місця завдяки дії механізму надання працедавцям компенсації зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Ще 311 жителів області залучено до виконання громадських та інших робіт тимчасового характеру.

Для підвищення рівня конкурентоспроможності 313 безробітних з ушкодженим здоров’ям за скеруванням центрів зайнятості проходили професійний вишкіл, тобто освоювали новий, більш затребуваний на ринку праці, фах або перенавчалися.

Багатьом особам з інвалідністю реалізувати свій потенціал у сфері праці допомогли поради спеціалістів з професійної орієнтації. Їхні фахові консультації з питань вибору чи зміни фаху з урахуванням рекомендацій медико-соціальної експертизи, професійних інтересів, нахилів, уподобань слугували основним чинником на шляху до успішного працевлаштування. Такі послуги отримали 2448 безробітних з інвалідністю.

Станом на 01.10.2018 року роботу за сприяння служби зайнятості в області шукали 1052 жителі Львівщини з обмеженою працездатністю.

Відповідно до інформації, яка надійшла до центрів зайнятості від фірм і компаній, на початку жовтня залишалися неукомплектованими майже 1270 вакансій для пошуковців роботи з інвалідністю. Одначе загалом у базі даних вільних робочих місць і вакантних посад міститься понад 10 тисяч пропозицій працевлаштування, на які можуть претендувати особи з нозологіями. Серед них – третина із заробітною платою понад 10 тисяч гривень.

Відділ інформаційної роботи Львівського обласного центру зайнятості