19.06.2020 | 11:51

Допомогою з часткового безробіття на Львівщині вже скористалися понад 1500 суб’єктів малого і середнього бізнесу, що подбали про найманий персонал або займаються власною справою одноосібно і звернулися до служби зайнятості за відшкодуванням втрат із виплати заробітної плати у зв’язку із карантинними обмеженнями. Серед них – приватне підприємство «Мейвуд», яке із 2014 року веде діяльність у сфері деревообробної промисловості на теренах Кам’янка-Бузького району. Сьогодні наша розмова із керівником фірми Ігорем Володимировичем Сердинецьким.

– Пане Ігорю, звідкіля ви дізналися про державну програму підтримки бізнесу?

– Про виплату допомоги з часткового безробіття уперше я довідався із медіаресурсів. А нюанси щодо формування пакету документів, процедуру відшкодування зарплатних втрат ми з’ясовували у працівників Кам’янка-Бузької районної філії обласного центру зайнятості.

– Які стосунки у вас склалися з цією установою?

– Із місцевою службою зайнятості у нас повне взаєморозуміння! Співпраця розпочалася мабуть від початку діяльності фірми. У разі кадрової потреби ми завжди звертаємося до спеціалістів за допомогою, адже переконані: вони обов’язково врахують усі наші вимоги до кандидатів. Свого часу через збільшення обсягів виробництва на підприємстві були створені нові робочі місця, на які ми прийняли безробітних за скеруванням служби зайнятості і відповідно скористалися механізмом компенсації витрат зі сплати єдиного соціального внеску. Також гарно себе зарекомендувала програма професійного навчання шляхом стажування, завдяки якій ми мали змогу придивитися до потенційних співробітників з числа безробітних, оцінити їхні професійні вміння, старанність, відповідальність, а згодом працевлаштувати.

– Скількох працівників ви забезпечуєте роботою і яка частина трудового колективу вимушена була припинити роботу через поширення COVID-19 і тепер має право на отримання допомоги з часткового безробіття?

– У ПП «Мейвуд» за штатом працює 38 осіб. Спеціалізуємося на виготовленні та реалізації меблевих компонентів, які постачаються як на внутрішній, так і на зовнішній ринок, зокрема у Францію та Великобританію. Із моменту оголошення карантину вимушені були припинити діяльність, на роботу виходила лише мінімальна кількість працівників, без яких немислиме функціонування підприємства взагалі. Однак контракти з іншими фірмами спонукали нас переглянути звичний режим роботи, сформувати позмінний графік так, щоб і договірні поставки виконати, і працівників від коронавірусу убезпечити. І, на щастя, нам це вдалося. Загалом двом третім нашого колективу буде відшкодована частина зарплати, що була втрачена у зв’язку зі скороченням обсягів виробництва через пандемію. Так що завдяки державній програмі надання допомоги з часткового безробіття фірмі вдалося втриматися на плаву, зберегти цінні кадри і виплатити працівникам недоотриманий заробіток.

– Як довго довелося вам чекати на фінансову підтримку від держави у період пандемії?

– Перший транш надійшов десь через 25 днів від дати подання документів до районної служби зайнятості. Після отримання коштів ми відразу їх переслали на особові рахунки працівників. Направду, не очікували на таку оперативність.

– Дякую за змістовну розмову і бажаю вашій компанії нових бізнесових злетів, надійних партнерів, безперебійного виробництва, а ще – високих і стабільних прибутків!

Розмовляла Ольга Нагірняк, начальник відділу інформаційної роботи Львівського ОЦЗ