25.02.2019 | 12:14

Ігор Гиба та його дружина Соломія – ще одна успішна сім’я підприємців, котра завдяки проекту «Рука допомоги» та посадовцям служби зайнятості назавжди попрощалася з незавидним статусом малозабезпечених і відкрила власну справу.

Минулоріч подружжя звернулося до Золочівської районної філії Львівського ОЦЗ з проханням знайти роботу. Ігор за освітою інженер-технолог, раніше трудився кухарем і пекарем у кількох відомих ресторанчиках. А Соломія з дитинства знала, що пов’яже своє життя з глиняними виробами, тому й навчалася у Львівській національній академії мистецтв. Зі сміхом згадує, як її майбутній чоловік ходив у виш, аби позалицятися до дівчат, а сам не помітив, як до нестями закохався у кераміку.

Відтоді наші герої загорілися ідеєю мати свою студію та у затишній атмосфері перетворювати творчу енергію у креативні вироби. Та доля щоразу підкидала нові та нові сюрпризи, не дозволяючи довгожданій мрії збутися. Життєве русло кардинально змінив візит до районної служби зайнятості, коли пара дізналася про можливість взяти участь у програмі «Рука допомоги».

Виповнення бізнес-плану, тематичні курси, систематичні консультації, поради, моральна підтримка – далеко не повний перелік того, що учасники пілоту отримали від посадовців державної установи. Твердо вірила у їхні сили й директор Золочівської РФ ЛОЦЗ Галина Команда, котра не раз вела довірливі розмови з Ігорем та Соломією, переповідаючи їм успішні приклади інших учасників проекту, переконуючи, що народні ремесла вартують того, щоб їх відроджували, а керамічні вироби завжди були, є і будуть користуватися попитом у населення.

Опісля успішної презентації майбутньої діяльності перед спеціальною комісією І. Гиба за кошти проекту «Рука допомоги» придбав муфельну піч і гончарне коло. За його словами, завдяки таким обновкам швидкість виконання замовлень зросла у рази.

Нині у подружжя – власна гончарна майстерня «GIScersmicrs», де проходять численні майстер-класи як для діточок, так і для дорослих. Ігор спеціалізується на виготовленні глиняного посуду. Горнятка, підсвічники, полумиски, глечики, горщики – ні в казці сказати, ні пером описати, скільки різного краму є на поличках сучасної арт-студії. Соломія ж, як справжня жінка, робить те, у чому кохається, – створює самобутні автентичні прикраси.

Підприємці планують невдовзі працевлаштувати двох осіб з числа малозабезпечених, бо потребують додаткових рук. Кажуть, що обов’язково звернуться до служби зайнятості, бо лише там їм допоможуть знайти кваліфіковані кадри.

Нині сім’я Гибів купається в щасті, займаючись улюбленим ділом, відшліфовуючи ази командної роботи. Вони щиро вдячні працівникам Золочівської районної філії Львівського ОЦЗ і проекту «Рука допомоги» за те, що маленька мрія перетворилася у реальний бізнес: митці знайшли свою нішу у підприємницькій сфері, мають змогу реалізувати творчий потенціал і непогано на цьому заробляти.

Ольга Чепіль, провідний фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою відділу інформаційної роботиЛьвівського обласного центру зайнятості