07.08.2018 | 12:31

З метою зменшення дисбалансу на ринку праці Дрогобицького регіону, на якому стрімко збільшується кадрова потреба підприємств і водночас зменшується число осіб, котрі шукають роботу, у міськрайонному центрі зайнятості створений сектор рекрутингу. Його мета – якісно та оперативно підбирати кадри для місцевих фірм і компаній та забезпечити пропозиціями місць праці шукачів роботи.

Без рекрутера не обійтися

Відповідна послуга значно спростить процедуру пошуку для працедавців потрібних працівників, а для безробітних – місця праці. Ми оперуємо як алгоритмом ексклюзивного добору кадрів, так і сучасними елементами та методами HR-менеджменту. Для служби зайнятості – це не новий вид послуги, а оновлений, що впроваджується на засадах сучасного рекрутингу. Рекрутер – це працівник, що на професійній основі здійснює пошук персоналу. Доволі вагому частину його роботи складає комунікація з працедавцями. Суть послуг полягає в тому, щоб поєднати запити і побажаннями замовника з освітньою кваліфікацію та прагненнями кандидата. Вивчення ринку вакансій, перегляд резюме, розміщення оголошень, спілкування з клієнтами в телефонному режимі – усе це входить в обов’язки рекрутера.

Починається пошук претендента на посаду задовго до співбесіди. Спочатку надходить «замовлення» від компанії на певного співробітника. Це може бути як керівник вищої ланки, так і звичайний робітник або навіть група працівників. Кожна вакансія має свій діапазон вимог, за якими починається робота у мережі. Окрім уміння конструктивно розмовляти, проводити співбесіди, треба бути готовим до ефективного проведення переговорів з працедавцями. Досвід у сфері продажах теж згодиться. Отже, наш HR-менеджер починає переглядати сотні резюме, які періодично розміщуються на популярних інтернет-ресурсах. У процесі роботи зазвичай добирають не менш як 20 кандидатів, котрі могли б підійти на зазначену посаду. Після того, як резюме зібрані та вивчені, рекрутер починає телефонувати до потенційних працівників і вести з ними перше «стрес-інтерв’ю». Під час телефонного спілкування у середньому 50% клієнтів відсіваються.

Ключовий момент – безпосередня співбесіда

Наступний етап, мабуть, найскладніший і ключовий для обох сторін. Безпосередня співбесіда. Грамотний рекрутер за допомогою допоміжних запитань намагається скласти психологічний і професійний портрет кандидата, з’ясувати, наскільки він відповідає заявленим вимогам, чи є в ньому потенціал для розвитку. Зчаста трапляється так, що з-посеред багатьох відібраних пройти далі зможе тільки 5 осіб. Далі доводиться виконувати не дуже приємну місію – повідомити своє рішення всім кандидатам, у тому числі й тим, кому відмовлено. Постійний пошук працівників, проведення результативних співбесід, тестів, оцінка досвіду і навичок – основне поле діяльності рекрутерів, а націленість на результат – його головна якість. Важливо розподілити власні тимчасові та технологічні ресурси так, щоб наслідком цього стало працевлаштування особи.

Збір інформації про вакансії

Серед основних завдань працівників сектора – щоденний збір оперативних вакансій з різноманітних джерел, вивчення динаміки ринку праці, тенденцій його розвитку, аналіз інформації про вільні робочі місця і вакантні посади у засобах масової інформації, у тому числі на каналах телебачення, радіо та інтернет-ресурсах. А ще – налагодження тісної співпраці з працедавцями, які зареєстровані чи провадять свою діяльність на території Дрогобича та Дрогобицького району, сприяння в укомплектуванні підприємств кадрами шляхом організації співбесід, взаємодія з об’єднаннями роботодавців, громадськими організаціями, місцевими органами влади, ОТГ та іншими соціальними партнерами – учасниками соціального діалогу для поліпшення ситуації у сфері зайнятості району.

Послуга з добору кандидата – безкоштовна

Пошук персоналу здійснюється через різні підходи та джерела інформації. Основними з них, безперечно, є база даних центру зайнятості, сайти з працевлаштування, ЗМІ, соціальні мережі, форуми, блоги, молодіжні та професійні осередки для залучення до праці учорашніх випускників вишів або переманювання працівників з інших компаній. Активно використовується інформація із сайтів rabota.ua, robota.lviv.ua, work.ua, газети «Фортуна». Вакансії надходять також й в телефонному режимі. Підбір персоналу проводиться індивідуально з урахування потреб, побажань та вимог працедавця. Послуга з добору майбутнього співробітника для фірми, як і місця праці для тимчасово непрацюючої особи є безкоштовною. Скористатися нею можна неодноразово, залежно від кількості вакансій.

Ми запрошуємо всіх, хто бажає знайти роботу з гідною винагородою чи відповідального працівника, звертатися до сектора рекрутингу Дрогобицького міськрайонного центру зайнятості, а також відвідати сторінку «Рекрутинг Дрогобицького МРЦЗ» у соціальній мережі Фейсбук. На нашому профілі можна ознайомитися з актуальними вакансіями, з переліком і датами проведення заходів, які відбуваються у центрі зайнятості для збалансування інтересів тих, хто шукає роботу та її пропонує.

Ірина Раделицька, завідувач сектору рекрутингу Дрогобицького міськрайонного центру зайнятості