22.12.2018 | 11:22

21 грудня Львівський обласний та міський центри зайнятості 28 річницю створення Державної служби зайнятості відзначили по-особливому креативно. З нагоди свята у Будинку праці зібралися представники 15 освітніх закладів Львова та 6 працедавців, котрі презентували тимчасово непрацюючим особам і шкільній молоді освітні послуги, напрями фахової підготовки та варіанти працевлаштування.

З вітальним словом до присутніх звернувся директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк. Він наголосив на важливості спільної роботи служби зайнятості із кожним соціальним партнером. А найбільш сумлінним працедавцям, котрі ведуть соціально відповідальний бізнес, активно працевлаштовують безробітних вручив подяки за надійне та взаємовигідне партнерство, багаторічну співпрацю та з нагоди Дня зайнятості. Відзнаки отримали також представники навчальних закладів, на базі яких проводиться професійне навчання клієнтів ЦЗ за актуальними на ринку праці професіями.

«НУ «Львівська політехніка» тривалий час підтримує партнерські зв’язки з обласним центром зайнятості, ось і сьогодні ми хотіли запропонувати пошуковцям роботи курси підвищення кваліфікації за такими двома напрямами як «англійська мова для туризму, бізнесу, ІТ» та «інформаційні технології», – розповідає Оксана Стадник, заступник декана Інституту післядипломної освіти.

Здобути фах електрогазозварника, тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва, продавця або ж перукаря можна у Львівському центрі професійно-технічної освіти ДСЗ. Заклад пропонує 14 професій, які користуються найбільшим попитом у працедавців. «Ми організували кілька майстер-класів, аби показати відвідувачам, особливо жінкам, наскільки професія візажиста, перукаря та манікюрника сьогодні популярна та затребувана. Присутні можуть не лише спостерігати та вчитися, а й спробувати створити власну зачіску чи зробити мейк-ап», – ділиться думками майстер виробничого навчання Львівського ЦПТО Мирослава Галамага.

Уперше залучити абітурієнтів до професійного навчання за фахом швачка-кравець у День зайнятості спробували представники Львівського ВПУ побутового обслуговування. Аби привернути увагу до професії, вихованці цієї освітньої установи продемонстрували неординарні творчі доробки. Дівчата та хлопці дефілювали у виготовленому власноруч модному одязі з колекції, яка посіла перше місце на Всеукраїнському показі «Битва модельєрів – 2018». Майстер виробничого навчання пані Надія запевнила, що у навчальному процесі задіяне інноваційне обладнання, а досвід студентам передають справжні знавці індустрії моди. «Наші студенти вже 5 років поспіль займають призові місця у Всеукраїнських конкурсах кравецької справи, цим успіхом ми завдячуємо викладачам-професіоналам, – каже пані Надія. – Ми запрошуємо всіх бажаючих на курси швейного мистецтва, адже впродовж трьох місяців можна опанувати тонкощі ручної професії».

Під час Дня зайнятості відвідувачі мали змогу не лише ознайомитися з виставками навчальних закладів, взяти участь у майстер-класах чи дізнатися детальну інформацію про можливості підвищення кваліфікації, а й скуштувати смачні медово-імбирні пряники, які спекли учні Львівського професійного коледжу готельно-туристичного та ресторанного сервісу. На думку представників закладу, аби стати вмілим кондитером чи кухарем не потрібно особливих навиків, головне – бажання та любов до творчої роботи.

Вивчивши пропозиції навчання, присутні охоче спілкувалися з представниками місцевих підприємств, котрі пропонували працевлаштування. Приміром, швачок і контролерів запрошувала на роботу компанія «Бадер Україна», мулярів і малярів – «ВІП-Альянс», продавців, касирів, кухарів, кондитерів – «Сільпо-ФУД», пекарів і кондитерів – приватний підприємець Уляна Чайка, слюсарів-ремонтників, електрогазозварників, складачів поїзда, верстатника широкого профілю – РФ «Львівська залізниця», офіціантів, кухарів, покоївок – готельно-ресторанний комплекс «Кавальєр».

Допоки в холі Львівського Будинку праці пошуковці роботи вели кваліфікаційні інтерв’ю, учнівська молодь проходила профорієнтаційне тестування та дослухалася до порад фахівців служби зайнятості з основ правильного вибору майбутнього фаху. А потім школярі вступали у розмову з викладачами освітніх установ, з’ясовували у них умови вступу на навчання, його тривалість тощо.

День зайнятості пройшов цікаво, колоритно та динамічно. Багато корисного почерпнули як безробітні, так і працедавці та старшокласники. Львів’янка пані Світлана, в минулому – менеджер зі збуту, а сьогодні – мама в декреті, прийшла сюди, щоби поцікавитися ринком праці у місті. «Я вперше на такому заході, тому можу впевнено сказати, що сама ідея та його організація мені дуже сподобалися. Сподіваюся знайти цікаві курси перепідготовки, а якщо пощастить, то й нову роботу», – посміхаючись, говорить жінка.

Тетяна Саранчук, провідний фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою відділу інформаційної роботи та архівної справи

Львівського обласного центру зайнятості