15.11.2018 | 10:37

Працедавець є , був і буде клієнтом номер один служби зайнятості. Саме він створює робочі місця, даючи роботу краянам, сплачує податки, наповнює місцевий та державний бюджет.

Сьогодні ринок праці диктує нові підходи щодо налагодження взаємодії з фірмами та компаніями, у тому числі задля вчасного добору персоналу на заявлені вакансії. І перед нами, фахівцями служби зайнятості, неодмінно постають питання: які важелі слід застосовувати у роботі, щоб оперативно та якісно задовольнити кадрові потреби? Дипломованому чи кваліфікованому претенденту нададуть перевагу у працевлаштуванні працедавці?

За даними Всесвітнього економічного форуму, Україна посідає 10 місце серед країн із найбільшим рівнем охоплення населення вищою освітою. Проте ця обставина мало впливає на ринок праці. Адже існує велика прірва між кількістю випускників вишів і реальною потребою у таких фахівцях.

Які спеціалісти потрібні українській економіці, зокрема у нашому регіоні? Хто подовгу не зхалишається без роботи? А це – електрогазозварники, слюсарі, токарі, пекарі, водії, столярі. Працівники сільського господарства та сфери послуг: продавці, швачки, кухарі, офіціанти, охоронці, медсестри.

Багато хто звик вважати, що вища освіта – це престиж, гордість або обов’язкова умова для працевлаштування, але сучасний ринок праці свідчить про зворотне: нині в пошані спеціалісти з інструментом, натомість молоді спеціалісти з дипломами у руках не завжди користуються попитом.

За результатами опитувань, майже 48% працедавців вважають, що потенційний працівник має бути ініціативним і націленим на досягнення результату, а 64% керівників компаній важливою рисою називають високу відповідальність.

Для 26% суб’єктів господарської діяльності у пріоритеті – вміння працювати в команді, 24% концентрують увагу на самоорганізованості та самостійності, а для 21% опитаних принципово необхідною є хороша теоретична база. До слова, серед працедавців є й такі, що віддають перевагу під час працевлаштування особам без досвіду роботи та стажу. Зазвичай це –  великі компанії з налагодженою системою навчання та адаптації. Вирішальними критеріями у виборі претендентів є їхня працьовитість, цілеспрямованість та висока ступінь самоорганізації. На таких підприємствах розроблена система наставництва, є перспективи кар’єрного зростання за умови, що стажер продемонструє потенціал та бажання розвиватися.

 Сьогодні працедавці стають дедалі активнішими. Стабільне зростання кількості вакансій підвищує шанси безробітних якомога швидше знайти роботу.

Як свідчить практика, на лаві безробітних не засиджуються ті, хто активно шукає роботу, готовий вчитися, підвищувати рівень знань і умінь, слухати поради старших і самовдосконалюватися.

Марія Мосур, завідувач сектору взаємодії з роботодавцями відділу надання соціальних послуг Стебницької міської філії Львівського ОЦЗ