02.04.2021 | 14:57

Редакція онлайн-медіа «МС.today» запустила голосування за учасників рейтингу «50 найвідважніших підприємців Львівської області» (https://mc.today/50-najvidvazhnishih-pidpriyemtsiv-lvivskoyi-oblasti-pidtrimajte-yih-svoyimi-golosami/). Нам – співробітникам Львівського ОЦЗ – дуже приємно, що серед номінантів – двоє колишніх безробітних учасників АТО – Микола Стецьків (Львівський міський центр зайнятості) та Сергій Третяк (Новояворівська міська філія ЛОЦЗ).

Дорога у бізнес у цих завзятих хлопців розпочалася зі служби зайнятості, де вони не тільки отримали імпульс для відкриття власної справи, а й стартовий капітал у вигляді допомоги з безробіття, консультації щодо написання бізнес-планів, знання з основ ведення підприємництва. Кожний із них вартий вашого голосу. Отож знайомтеся та голосуйте за наших!

Микола Стецьків – учасник АТО й батько п’ятьох дітей. Коли він отримав 10 соток землі біля Львова, його дружина Іванна підказала ідею бізнесу: вирощувати полуницю. У 2016 році Микола захистив бізнес-план у Центрі зайнятості й отримав 28 тис. грн допомоги. На початку не вистачало коштів і досвіду, а воду для поливу доводилось брати за 800 м від поля.

Площа ферми за чотири роки збільшилась до 11 га, зараз у команді 10 людей. «ФайнаBerry» навіть започаткувала агротуризм: клієнти можуть приїхати до села й зібрати полуницю власноруч, за бажанням – влаштувати пікнік. Також люди можуть передплатити певну кількість товару й отримати його в обумовлений період, з травня до листопада. Минулого року через погоду у «ФайнаBerry» втратили 90% урожаю, але все ж таки змогли заробити 1 млн грн. Це дало змогу не працювати в мінус.

Сміливий вчинок Миколи: почав власну справу, маючи п’ятьох дітей і без досвіду в сільському господарстві.

Сергій Третяк до 2019 року служив у Збройних силах. Коли його звільнили за станом здоров’я, він вирішив заснувати свою справу. На старт пішли гроші, які отримав при звільненні, та допомога від центру зайнятості. На початку допоміг знайомий – власник подібного магазину. Він порадив, із чого починати, і дав товару на 750 тис. грн, щоб Сергію було що продавати. Першими клієнтами стали друзі і знайомі, бо більшість із них військові. Потім спрацювало сарафанне радіо. Зараз в асортименті «Побратима» близько 400 товарів: від одягу до годинників. Військовим і волонтерам Сергій дає знижки від 10%. Після початку карантину бізнес працював фактично в нуль, тому восени довелось переїхати в менше приміщення. Щоб збільшити прибуток, Сергій почав шити термобілизну власного бренду.

Сміливий вчинок Сергія: без досвіду, стартового капіталу відкрив магазин.

Переможці будуть визначені на основі читацького голосування, оцінювання журі та редакції. Той, хто посяде перше місце, отримає призи від Unit School of Business(програма BUILD) та MC.today.

Один з учасників, який пройде редакційний відбір і потрапить у топ-список підприємців Львову, отримає можливість взяти участь в заході з Василем Хмельницьким.

Більш детально про те, хто і як визначатиме переможців конкурсу, читайте тут.

Голосування триватиме з 29 березня по 18 квітня включно. Результати будуть оголошені не пізніше 3 травня 2021 року. Щогодини учасники рандомно міняються місцями в інтернет-голосуваннi на MC.today. Їхня позиція не залежить від кількості голосів.

https://mc.today/50-najvidvazhnishih-pidpriyemtsiv-lvivskoyi-oblasti-pidtrimajte-yih-svoyimi-golosami/