16.04.2021 | 10:58

Через карантинні обмеження вишкіл у різних закладах освіти Львівщини проходить у дистанційному режимі. Не стала винятком і Львівська обласна служба зайнятості, спеціалісти якої продовжують організовувати професійне навчання безробітних на замовлення працедавців, використовуючи сучасні засоби комунікації, у тому числі застосунок Zoom.

Для прикладу, безробітні Жовківської районної філії Львівського ОЦЗ цими днями в онлайн режимі навчаються на курсах цільового призначення «Сучасні технології вирощування ягідних культур та шляхи підвищення їх врожайності».

Із неабияким інтересом група, що складається із 30 осіб, слухала лекції представника фірми з реалізації препаратів захисту рослин «ALFA SMART AGRO» агронома Я. М. Долінського. Надзвичайно цікавими для майбутніх працівників сфери сільгоспвиробництва були й відеоуроки кандидата сільськогосподарських наук доцента НУБІП України В. І. Рожка, під час яких слухачі ознайомилися з основними аспектами та таємницями ведення ягідного бізнесу. А участь у навчальних модулях «Рослинництво», «Садівництво» та «Виноградарство» дозволила слухачам поглибити, розширити та закріпити агрономічні знання щодо особливостей вирощування різних рослин, способів підвищення їхньої врожайності, методів підживлення ґрунту та ін.

Відрадно, що після завершення навчання всі слухачі будуть працевлаштовані у ТзОВ «Агро Фрутіка Бишків». Ця компанія з іноземними інвестиціями, що спеціалізується на вирощуванні різних сортів малини та полуниці, тривалий час тісно співпрацює з районною службою зайнятості з питань пошуку персоналу. Закономірно, що й цього року керівництво фірми звернулося до філії з проханням підібрати працівників, позаяк збільшення виробничих потужностей вимагає додаткових робочих рук. Тож невдовзі, коли поля почервоніють від стиглих ягід, солодкий врожай завдяки безробітним буде вирощений та зібраний вчасно із найменшими втратами.

Олена Алієва, завідувач сектору профорієнтації відділу надання соціальних послуг Жовківської районної філії Львівського ОЦЗ