01.06.2020 | 11:45

І з цим твердженням не можна не погодитися. Щодня ми приносимо додому духмяну випічку: буханці, рогалики, булочки, батони, калачі, маківники та ін. А чи замислюємося над тим, який довгий шлях проходять борошняні вироби, допоки не потраплять на наш стіл?

Біографія хлібопекарської справи бере свій початок на зорі людської цивілізації. Вчені вважають, що використання в їжу зерен хлібних злаків почалося щонайменше 15 тисяч років тому. Навіть існує приказка: «Скільки не думай, краще хліба не придумаєш». Цей продукт з-посеред інших наїдків вважається найціннішим, тому й кажуть у народі: «Поки хліб і вода – нема голода».

Характеризуючи працю пекаря, треба підкреслити, що вона завжди була тяжкою. Хоча використання сучасної техніки значно полегшило її, та, щоб успішно справлятися зі своїми обов’язками, пекар повинен мати неабияку витривалість і силу. Саме ці якості притаманні Андрію Теплюху.

Так сталося, що після закінчення середньої школи хлопець не пішов вчитися далі. Перепробував різні спеціальності: слюсар-ремонтник, закрійник, пресувальник брухту та металу. Але жодна із перелічених справ не приносила задоволення. Звернувшись до центру зайнятості, він, не вагаючись, погодився на перенавчання, щоби опанувати всі премудрості пекарського мистецтва. А після вишколу успішно працевлаштувався на приватне хлібопекарське підприємство.

Тепер пан Андрій щодня із задоволенням прямує на роботу, де його чекає улюблена справа – випічка смачного хліба. Турбот у нього вдосталь, адже треба підвищувати конкурентоспроможність фірми, збільшувати асортимент продукції, підвищувати її якість. На його думку, нинішній хліб має бути смачнішим, ніж учора, а завтрашній – ще більш поживний, запашний і духмяний, аніж сьогодні.

Справжній майстер своєї справи А. Теплюх жодного разу не пошкодував, що здобув фах пекаря. Він впевнений, що без копійки ніколи не залишиться, бо для таких спеціалістів як він, навіть у кризові часи знайдеться робота. «Улюблена професія приносить мені задоволення, адже хліб залишається одним з найцінніших продуктів харчування. Приємно усвідомлювати, що твоя праця належно оцінена, що ти потрібний людям», – каже Андрій Теплюх. І додає, що справжній професіонал щодня відточує свою майстерність, аби створити споживачам гарний настрій.

Галина Новосілець, провідний фахівець з профорієнтації відділу активної підтримки безробітних Яворівської районної філії Львівського ОЦЗ