30.10.2019 | 11:21

Навесні до Буської районної філії Львівського ОЦЗ звернувся з метою пошуку роботи Ігор Горбач, інженер-механік за освітою. Після завершення навчання у виші він працював головним інженером у сільському господарстві. Непередбачувані життєві обставини склалися так, що довелося звільнитися. Безробітний зізнається, що без роботи сидіти не вміє, тай не хоче. І додає: «Бджола мала, і та працює».

Ще з підліткового віку пан Ігор захоплювався виготовленням дрібних металевих виробів для дому. Із захопленням каже: «Мені дуже подобається творити дрібнички з металу, які згодом доповнюють затишок в оселі. Коли працюю над конструкцією підставки для вазонів, дизайнерських табуреток чи підставки для взуття, тоді всі нагальні справи, поганий настрій чи негаразди відходять на задній план».

Під час пошуку роботи за фахом задумався над зміною професійної стежки. У цьому йому допомогли фахівці служби зайнятості. За їхнім скеруванням відвідав різні тематичні семінари, пройшов профдіагностичне обстеження. Зокрема, побував на тренінгу «Як розпочати власний бізнес», опанував ази ведення бізнесу на курсах «Досягнення успіху у підприємницькій діяльності через розвиток самомотивації» у Львівському центрі професійно-технічної освіти. Усе це в комплексі додало впевненості у власних силах, спричинило цілеспрямований поштовх до започаткування власної справи.

Фахівці служби зайнятості розповідають, що бізнес-ідею п. Ігоря підтримали. Адже бачили його запал творити, розвиватися, удосконалюватися. За кошти, що надаються у вигляді одноразової виплати допомоги з безробіття для організації підприємницької діяльності, підприємець-початківець закупив найнеобхідніші матеріали.

Зараз пан Ігор успішно працює у смт Красне Буського району. Відточує свою майстерність і шукає додаткові працьовиті руки. Адже кількість клієнтів невпинно зростає, тому самотужки йому складно вчасно та якісно виготовляти індивідуальні металеві вироби.

Надія Кондзірська, начальник відділу активної підтримки  безробітних  Буської районної філії Львівського ОЦЗ