14.11.2019 | 10:32

Понад три роки Григорій Коваль займається підприємницькою діяльністю. Коли вперше від фахівців служби зайнятості почув про новаторський проєкт «Рука допомоги», сприйняв інформацію дещо скептично, засіялися сумніви щодо того, чи варто мати справу з державними коштами.

Однак думка про розширення підприємницької діяльності шляхом збільшення обсягів виконання замовлень з облаштування дорожнього покриття міста Миколаєва та сіл району, яка давно засіла в голові бізнесмена, дошкуляла й нагадувала про себе. За результатами аналізу пан Григорій переконався, що справа, якою займається, перспективна, має низку переваг. Був у нього і досвід, і напрацьована база клієнтів, от тільки грошенят бракувало.

Усе ж цікавість взяла верх: досконало вивчивши аспекти пілотної програми, умови повернення безвідсоткової фінансової допомоги, неодноразово поспілкувавшись з посадовцями Миколаївської районної філії ЛОЦЗ, підприємець зважився на рішучий крок і не прогадав.  

Участь у експерименті взяв як суб’єкт господарської діяльності, а тому основною вимогою для нього було створити нові робочі місця для бруківників та працевлаштувати на них не менш як двох безробітних членів малозабезпечених сімей. Звісно, за допомогою фахівців служби зайнятості та управління соціального захисту населення Г. Коваль написав бізнес-план, а згодом успішно його презентував на комісії з реалізації пілотного проєкту у Львові.

Потенційних працівників знайти було нескладно, кандидатури з числа безробітних членів малозабезпечених сімей йому запропонували у службі зайнятості. Тож уже за місяць за обіцяні кошти в сумі 70480,00 грн він закупив обладнання, необхідне для облаштування дорожнього покриття: ковші для екскаватора, механічний швидкопідіймач, вібраційну машину тощо.

Сьогодні Григорій Коваль забезпечує роботою п’ятьох працівників. Його дружня команда вимостила тротуарною плиткою у Миколаєві дороги і тротуари на таких вулицях як Наливайка, Шевченка, Івана Мазепи, Космонавтів і на проспекті Грушевського. Придбане обладнання не тільки полегшило роботу працівників, а й позитивно позначилося на якості наданих послуг.

Приємно бачити, як рідне місто на очах мешканців оновлюється, набуває привабливого вигляду. Не менш приємно усвідомлювати, що до добрих справ долучилася служба зайнятості, яка підтримала підприємницький почин й допомогла бізнесмену переступити лінію сумніву.

Лілія Корецька, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Миколаївської районної філії Львівського ОЦЗ