07.04.2021 | 10:00

У Львівському обласному центрі зайнятості начальник Управління інформаційних систем та електронних реєстрів Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Наталя Лужецька провела відеоконференцію щодо процедури автоматичного призначення пенсій. Участь у заході взяли як керівний склад апарату Львівського ОЦЗ та особи, котрим до настання пенсійного віку залишилося два і менше років, так і директори та фахівці базових центрів зайнятості та філій ЛОЦЗ.

Очільник Львівського ОЦЗ Василь Барилюк нагадав колегам про те, що за нинішніх умов вкрай важливо суворо дотримуватися протиепідемічних заходів, оскільки Львівщина через стрімке поширення коронавірусної інфекції перебуває у «червоній зоні». На його думку, у цьому контексті інформація наших соціальних партнерів про інновації та електронні послуги Пенсійного фонду є дуже потрібною, оскільки дозволяє скористатися багатьма послугами дистанційно, не виходячи із дому.

Запрошена до слова Наталія Лужецька, використовуючи презентаційний матеріал, всебічно окреслила широкі можливості, якими можуть скористатися користувачі вебресурсу установи, яку вона представляє. Йшлося про електронну трудову книжку, процедуру автоматичного призначення пенсії, дистанційне виповнення анкети-заяви для визначення розміру пенсійних виплат, перевірку даних особистої пенсійної справи, у тому числі щодо заробітку та страхового стажу особи та ін.

Окремо вона зупинилася мобільному застосунку «Пенсійний фонд» та електронному калькуляторі, завдяки якому будь-хто може не тільки спрогнозувати розмір майбутнього пенсійного забезпечення, а й зрозуміти, яку нині треба мати офіційну винагороду за працю, аби на схилі літ розраховувати на гідне забезпечення.

А щоби присутні краще зрозуміли переваги використання сучасних сервісів, Н. Лужуцька наочно проілюструвала вхід до системи за допомогою кваліфікованого електронного підпису, можливість ознайомитися із відомостями про страховий стаж, періодами втрати працездатності, інформацією про трудові відносини, а також у режимі онлайн визначити спосіб виплати пенсійного забезпечення тощо.

Наприкінці предметної розмови модератор відповіла на декілька запитань, які цікавили присутніх, а директор Львівського ОЦЗ Василь Барилюк закликав учасників відеоконференції не тільки взяти до уваги почуту інформацію, а й поширювати її серед клієнтів служби зайнятості.

Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Львівського ОЦЗ