15.05.2020 | 12:32

Фахівці з профорієнтаційного напряму Львівського обласного центру зайнятості мали гарну можливість підвищити рівень кваліфікації, взявши участь у дводенному навчанні. Вишкіл для начальників відділів активної підтримки безробітних базових ЦЗ та філій ЛОЦЗ відбувся шостого та тринадцятого травня в режимі відеоконференції на тему: «Використання сучасних тестових методик у підборі персоналу на замовлення роботодавця», а модерувала його начальник відділу організації профорієнтації ЛОЦЗ Зоряна Плахотнюк.

За її словами, сьогодні більшість працедавців під час добору персоналу звертають увагу не лише на hard skills або ж «тверді» навички, які вимагають технічності та відповідної кваліфікації, а на soft skills, тобто особистісні якості. Гнучкість, креативність, комунікативність, упевненість у власних силах, здатність швидко знаходити вихід із конфліктних ситуацій, готовність до змін і навіть перелому у переконаннях, уміння безперешкодно розвивати міжособистісні стосунки у колективі та з партнерами – саме такі характеристики нині в пошані. Найбільш успішні світові компанії полюють за працівниками, котрі володіють ексклюзивними вміннями. Працедавець може навіть піти на компроміс щодо наявності технічних знань, якщо інші дані особи відповідають його баченню. Нічого дивного, адже зараз інформація доступна кожному, активне залучення до роботи сприяє надолуженню технічних навичок за лічені місяці, натомість розвиток особистісних якостей може тривати кілька років.

Саме фахівці служби зайнятості, котрі виконують роль посередників між працедавцями та майбутніми працівниками, оволодівши різноманітними тестовими методиками, допоможуть в найкоротший час знайти власне «того» працівника із «тими» особистими якостями, якого шукає та чи інша компанія. Адже карантинні обмеження в недалекому майбутньому будуть зняті, а служба зайнятості знову працюватиме для відвідувачів в звичному «off-лайн» режимі.

Під час навчання фахівці з профорієнтації не тільки ознайомилися з добіркою методик для з’ясування основних універсальних компетенцій (soft skills), а й самі пройшли тестування та визначили рівень самооцінки, комунікабельності, соціальної взаємодії, активності, ставлення до труднощів чи перешкод тощо.

Відділ організації профорієнтації  Львівського обласного центру зайнятості