12.04.2021 | 10:02

Пандемія вкотре вносить корективи у роботу підприємств та установ. Якщо ще в лютому цього року ми могли говорити про ознаки пожвавлення на місцевому ринку праці й фіксували зростання попиту на робочу силу, то вже у березні-квітні працедавці, зважаючи на невизначеність ситуації, що зумовлена поширенням коронавірусної інфекції, частково призупинили набір працівників.

Загалом упродовж першого кварталу 2021 року фахівці Бориславської міської філії Львівського ОЦЗ зібрали 288 пропозицій працевлаштування. Третину склали вакансії виробничої сфери, ще стільки ж – оптової й роздрібної торгівлі, 15% – для представників галузі охорони здоров’я та надання соціальної допомоги. Водночас у цей період 1596 мешканців нафтового містечка були зареєстровані як безробітні.

Пропозиція робочої сили явно переважала попит на неї. Для сестер медичних працедавці пропонували 19 позицій, тоді як на обліку їх перебувало 64 особи, для бухгалтерів актуальними були 12 вакансій, натомість шукало таку роботу понад 30 безробітних, підбір на вільні робочі місця для продавців продовольчих товарів (19 одиниць) здійснювався серед 107 осіб, для котрих подібна праця була прийнятною. Дуже непросто у теперішній час на наших теренах знайти офіційний заробіток працівникам готелів, ресторанів, кафе: адміністраторам, покоївкам, кухонним працівникам, молодшому медичному персоналу (таких осіб є понад 100). Відтак, станом на 01.04.2021 року на одне робоче місце претендувало 13 краян.

Залишаються неукомплектованими вакансії швачок. Тут потреба значно перевищує пропозицію робочої сили, яку значною мірою можливо задовольнити шляхом професійного навчання. Варто зазначити, що заробітна плата у заявлених пропозиціях є вищою, ніж в Україні та складає майже 14 тисяч гривень. Тому посадовці служби зайнятості рекомендують своїм клієнтам серйозно обдумати можливість змінити фах і пов’язати трудову стежину із швейним ремеслом. Особливо це актуально для клієнтів, що не мають професії або працювали без спеціальної підготовки. Нині їх налічується 89 осіб.

Окрім швачок, працедавці шукаюь розкрійників, продавців продовольчих товарів, столярів, трактористів, електриків і водіїв.

Перелік вільних робочих місць і вакантних посад можна переглянути на вебсторінці Державної служби зайнятості за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy. Інформація про потреби місцевих працедавців опублікована на нашій сторінці у соціальній мережі «Фейсбук» https://www.facebook.com/BoryslavMCZ та у групі «Робота в Бориславі та окрузі».

Підписуйтеся на нас, щоби бути в курсі всіх новин і не проґавити шанс працевлаштування.

Бориславська районна філія Львівського ОЦЗ