31.10.2019 | 10:54

Стрийщина подарувала українському народові чимало видатних, відомих усьому світові, ба, навіть історичних постатей. Серед них композитор, дириґент, громадський діяч Остап Нижанківський, голова Організації українських націоналістів Степан Бандера, гросмейстри сестри Музичук, Глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав та чимало інших. Так вже повелося, що тут народжуються та живуть знамениті краяни, непересічні особистості, котрі вміють вести за собою, завше допомагають співвітчизникам і прагнуть бути гідними синами та доньками своєї держави.

Сьогоднішня наша історія – про ще одного сильного духом і суспільно активного мешканця міста Стрий Едуарда Поліщука. Чоловік з дещо незвичним для галицького сприйняття іменем є головою ГО "Генерація успішної дії", активним діячем, колишнім спортсменом, прекрасним чоловіком і люблячим татусем. Єдина особливість пана Едуарда у тому, що він з народження незрячий, та це абсолютно не заважає йому бути надзвичайно цікавим співрозмовником, душею компанії та щирим веселуном.

Нещодавно Е. Поліщук разом із дружиною Марією, котра також має вади зору, зареєстрували громадську організацію, головна мета якої – допомогти незрячим людям соціалізуватися. Мова йде про реалізацію низки проєктів, серед яких спеціальні курси для охочих опанувати комп’ютер і сучасний телефон на базі Android. У рамках ініціативи ГО «Генерація успішної дії» отримала 5 сучасних телефонів від компанії «lifecell». З їхньою допомогою краян з нозологіями навчають користуватися необхідними у побуті програмами, які допоможуть вести повноцінне життя.

Не стоїть осторонь проблем осіб з інвалідністю і служба зайнятості. Завдяки старанням директора Стрийського МРЦЗ Романи Вишньовської та активній позиції Едуарда Поліщука у місті вперше організували тимчасові роботи зі супроводу незрячих. Сьогодні двоє безробітних допомагають 15 жителям міста розв’язати різні побутові проблеми: придбати продукти та ліки, відвідати соціальні установи або медичні заклади, виповнити документи, долучитися до заходів культурно-розважального характеру тощо. У період участі у громадських роботах клієнти СЗ отримують, окрім допомоги з безробіття, ще й заробітну плату.

За словами Романи Любомирівни, такий експеримент діятиме до кінця року і він має чимало переваг, як для громадян з особливими потребами, так і для тимчасово непрацюючих. Адже перші отримують незамінну поміч у вирішенні щоденних справ, а другі – додаткові кошти та можливість реалізувати своє право на працю.

– Інвалідність – не вирок, а мотивація бути кращим, успішнішим, шукати шляхи розвитку, а не зациклюватися на своїх переживаннях і невдачах, – переконує Е. Поліщук. – От запитайте мене прогноз погоди на сьогодні?!

І поки ми здивовано кліпаємо очима, мовляв, що цей чолов’яга говорить, звідки йому таке знати, вправні пальці голови громадської організації вже набирають у пошуковому рядочку Google літери, а за мить п. Едуард видає: «Нині без дощу, буде сонячно, вітер північно-західний, повітря прогріється до….». Минає ще хвилина і на моніторі з’являється величезна шахова дошка. «Люблю я побавитися шахи онлайн, особливо з американцями, і життя люблю», – підсумовує Едуард Поліщук, задоволений, тим, що вразив своїх співрозмовників до глибини душі.

 

Відділ інформаційної роботи Львівського обласного центру зайнятості