20.05.2020 | 09:51

Карантин, без сумніву, зачепив усі сфери життя, вплинув він і на кількість вільних робочих місць та вакантних посад. Про це красномовно свідчать цифри: на початку цьогорічного травня база вакансій, якою оперували фахівці центрів зайнятості та філій Львівського ОЦЗ, складалася із 3,7 тис. варіантів роботи, що на 54,6% або у 2,2 рази менше, ніж було станом на 01.05.2019 р.

У розрізі професій найбільший попит в регіоні спостерігається на кваліфікованих робітників: водіїв, швачок, операторів заправних станцій, операторів автоматичних та напівавтоматичних ліній верстатів та установок, монтерів кабельного виробництва. Залишається високою потреба на працівників сфери послуг: продавців, кухарів, охоронників, офіціантів, а також поліцейських (за спеціалізаціями). Окрім того, працедавці шукають менеджерів (управителів) із збуту, бухгалтерів, сестер медичних та інспекторів. А ще в області бракує двірників, підсобних робітників, прибиральників і вантажників.

Середній розмір заробітної плати, зазначений у заявках працедавців, становив 7,7 тис. грн (станом на 01.05.2019 року – 6,7 тис. грн). Тішить те, що у 93,6% вакансій вказаний розмір винагороди більший за мінімальний. Серед міст і районів області найвищу зарплату пропонували фірми і компанії м. Львова (9,0 тис. грн), Городоцького (8,6 тис. грн) та Буського (8,3 тис. грн) районів.

На доволі високу заплату – 21,0 тис. грн – можуть розраховувати претенденти на посаду начальника відділу у банківській установі. А 18,0 тис. грн працедавці готові платити інженеру з автоматизованих систем керування виробництвом і машиністу трубовигинальної установки пересувної. Гідний рівень заробітної плати пропонувався майстру виробничої дільниці (17,7 тис. грн), начальнику зміни (промисловість) (16,8 тис. грн), інженеру-програмісту (16,2 тис. грн), електрозварнику на автоматичних та напівавтоматичних машинах (16,1 тис. грн).

Довідково. Упродовж чотирьох місяців поточного року до обласної служби зайнятості надійшла інформація про заплановане вивільнення 5,3 тис. працівників. Серед осіб, попереджених про звільнення з ініціативи працедавця, понад дві третини становили працівники таких сфер діяльності як охорона здоров’я та надання соціальної допомоги (47%), державне управління та обов’язкове соціальне страхування (22%). Для порівняння, у січні-квітні торік підприємства Львівщини планували вивільнити 1,6 тис. працівників.

 

Відділ інформаційної роботи  Львівський обласний центр зайнятості