19.03.2019 | 09:48

З метою забезпечення цільового та ефективного використання коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття посадовці базових ЦЗ і філій ОЦЗ проводять розслідування страхових випадків шляхом перевірки достовірності даних, які є підставою для надання особі статусу безробітної та виплати матеріального забезпечення. Таким чином уся надана особою інформація звіряється з відомостями, наявними в Державній податковій адміністрації України, Пенсійному фонді України, у державних реєстраторів, а також безпосередньо на підприємствах, в установах, організаціях та у фізичних осіб-підприємців.

Під час розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення працівники Городоцької районної філії Львівського обласного центру зайнятості нерідко виявляють порушення. Серед них найпоширенішими є:

– приховування факту працевлаштування під час перебування особи на обліку у службі зайнятості;

– невірні дані щодо періоду роботи та причини звільнення;

– помилки у датах виконання робіт чи надання послуг у договорах цивільно-правового характеру;

– помилки у звітах, що подаються до Державної податкової служби України та Пенсійного фонду України;

– невірно зазначені дані у документах, які виповнює працедавець. 

Варто наголосити, що і безробітна особа, і суб’єкт господарської діяльності несуть відповідальність за надання інформації, що впливає на виплату матеріального забезпечення.

У 2017 році фахівці Городоцької районної філії Львівського обласного центру зайнятості склали 93 акти, у т. ч. 6 внаслідок виявлення порушень. Загальна сума коштів, які слід було повернути, становила 8,3 тис. грн. Торік із 21 акту тільки в одному зафіксована переплата на суму 5,8 тис. грн. Задля того, аби клієнти служби зайнятості – безробітні та працедавці – усвідомлювали відповідальність, яка їх очікує у разі подання неправдивих відомостей, активно проводиться превентивна робота шляхом інформування населення під час семінарів, тренінгів, виїзних акцій, презентацій тощо.

Просвітницька діяльність увінчується позитивним результатом, оскільки, як свідчить статистика, з року в рік не тільки зменшується число порушень, а й простежується більш відповідальне ставлення як працедавців, так і шукачів роботи до належного оформлення трудових відносин.

Галина Фостяк, заступник начальника відділу взаємодії з роботодавцями Городоцької районної філії Львівського ОЦЗ