17.08.2018 | 11:30

Днями у приміщенні Новороздільської міської філії Львівського обласного центру зайнятості за участю начальника місцевого відділу обслуговування громадян (сервісний центр) Надії Шеремет і головного спеціаліста бюро правової допомоги Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Василя Сапріянчук відбувся семінар для безробітних на тему: «Легальна зайнятість».

Н. Шеремет ознайомила присутніх зі змінами у пенсійному законодавстві, звернувши їхню увагу на умови призначення соціальних виплат та вплив суми сплачених страхових внесків на розмір пенсії.

Також краянам повідомили, що зарплата в конверті та робота без оформлення трудових відносин мають глибокі корені та руйнують суспільство зсередини, позбавляючи майбутнього тих, хто погоджується працювати нелегально. Головні недоліки тіньового заробітку полягають у тому, що державний бюджет недоотримує кошти, які б могли бути використані для ремонту доріг, поліпшення інфраструктури чи зведення нових дошкільних закладів, а працівник втрачає право на будь-які соціальні пільги чи гарантії.

Також тимчасово непрацюючі дізналися про можливості користування електронними послугами Пенсійного фонду України, ознайомилися з порядком реєстрації на веб-порталі ПФУ та перевагами sms-інформування.

Наприкінці семінару учасникам роздали інформаційні буклети, а також надали відповіді на актуальні запитання. Посадовці служби зайнятості та інших соціальних структур сподіваються, що зустрічі такого формату допоможуть громадянам зрозуміти: тільки офіційне працевлаштування – гарантія впевненості у завтрашньому дні.

Новороздільська міська філія Львівського ОЦЗ