29.01.2019 | 10:26

Ринку праці завжди притаманний дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили, інша справа, що у різні часи він суттєво відрізняється. Сьогодні у сфері зайнятості нема критичної ситуації, в області на одну вакансію претендують двоє безробітних. Одначе проблема постає в іншому: за сприяння служби зайнятості шукають роботу здебільшого особи з вищою освітою (63%), тоді як база вакансій рясніє пропозиціями працевлаштування для представників робітничих професій (73%). Тобто доводиться пожинати плоди продукування вищою школою дипломованих фахівців без урахування потреб місцевої економіки.

Для подолання цих перекосів служба зайнятості використовує дієвий інструмент – програму професійного навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації. Для цього з 2009 року у структурі ЛОЦЗ створений і функціонує Львівський центр професійно-технічної освіти, покликаний оперативно реагувати на кадрові потреби працедавців як Львівщини, так і Західного регіону загалом.

– Нині Львівський ЦПТО має ліценції для підготовки спеціалістів за 15 актуальними для регіону професіями. Ми навчаємо електрогазозварників, монтажників санітарно-технічних систем і устаткування, операторів котельні, машиністів (кочегарів) котельні, продавців продовольчих або непродовольчих товарів, касирів торговельного залу, водіїв трамвая чи тролейбуса, трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва та ін. Також організовуємо курси за 13 напрямами цільового призначення, – повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк. – Віднедавна отримали ліцензію для підготовки фермерів. Такий вишкіл буде цікавим для жителів сільської місцевості, котрі прагнуть на професійній основі займатися сільськогосподарським виробництвом. До слова, у навчальних планах ЦПТО враховані як світові тенденції науково-технічних досягнень у різних галузях виробництва, так і багаторічний досвід специфіки профнавчання дорослого населення.

У 2018 році навчання у центрі профтехосвіти завершили 1880 безробітних, із котрих 1732 працевлаштувано. Окрім того, освітні послуги були надані 845 жителям області на платній основі, завдяки чому ЦПТО зумів самотужки заробити понад мільйон гривень. Організація професійного навчання дозволила зменшити кваліфікаційний дисбаланс на ринку праці, підготувати для працедавців якісні кадри та забезпечити роботою за здобутим фахом тимчасово непрацюючих осіб.

Відділ інформаційної роботи  Львівського обласного центру зайнятості