24.07.2018 | 09:47

У рамках навчально-дослідницького етапу Міжрегіонального інноваційного проекту профорієнтаційного спрямування «ПрофіКемп» команда «Тримбульки» Львівської загальноосвітньої школи № 3 відвідала «Майстерню марципанів», що розташована у середмісті столиці Галичини, недалечко від Вірменського собору.

Унікальність закладу у тому, що він перший на теренах України популяризує марципанові солодощі. Конкурсанти побачили, що це – не просто майстерня чи крамничка зі смачними ласощами, а справжній музей, як велично називає його господиня Вікторія Вінник, котра реалізувала заповітну мрію, переїхавши до Львова з окупованого Криму.

Вікторія та її команда однодумців свого часу здобула вищу мистецьку освіту, тому всі продукти – від цукерок до різноманітних фігур – виготовленні виключно вручну.

«Тримбульки» оглянули двометрову карту України, копію картини «Амур та Психея», інші вироби, зліплені з марципану. Затамувавши подих, учні спостерігали за тим, як «народжуються» вишукані солодощі, як з безликої маси утворюються персонажі казок і мультфільмів, а водночас дослухалися до цікавої розповіді В. Вінник про вибір професії, важливість гармонійного поєднання хобі з професійною справою.

А потім веселі та задоволені «тримбульки» чимчикували старовинними вуличками міста до Палацу Потоцьких на зустріч з відомим львівським письменником-белетристом Богданом Коломійчуком. Презентація його книги відбулася в рамках фестивалю LvivMozArt за участю головного редактора і співзасновниці «Видавництва Старого Лева» Мар’яни Савки та автора передмови до видання, українського диригента, арт-директора та ініціатора фесту LvivMozArt Оксани Линів. 

Захоплююча історія з життя Франца Ксавера Моцарта, що стала оновою для нового роману письменника «Моцарт із Лемберга», тісний зв’язок головного персонажа зі Львовом (тодішнім Лембергом) та Зальцбургом, трагедія нерозділеного кохання, життєва драма складних стосунків із матір’ю – усе це міцно закарбувалося у пам’яті юних дослідників, спонукало до роздумів та обговорення почутого. Як з’ясувалося, успадкований талант, на жаль, так і не приніс Францу Ксаверу Моцарту слави, адже все життя він перебував у тіні свого батька – творця шедеврів симфонічної, концертної, камерної, оперної і хорової музики Вольфганга Амадея Моцарта.

Чудовим доповненням до презентації книги став музичний супровід у виконанні Віктора Андрійченка (скрипка) і Ірини Зарицької (фортепіано). 

Творча атмосфера, що панувала на заході, справила на учасників проекту «ПрофіКемп» неабияке враження. Хто знає, можливо, і серед них є майбутні кондитери, письменники чи музиканти, імена котрих будуть золотими літерами вписані у літопис древнього міста Лева!

Львівський міський центр зайнятості