02.04.2021 | 10:43

Торгівля – одна з найдавніших і найбільш затребуваних сфер життєдіяльності людини. У період стрімкого розвитку цієї галузі економіки питання професійної підготовки працівників для неї набувають особливої актуальності. Сучасний продавець – це і товарознавець, і маркетолог, і психолог, і комерсант, і вірний помічник покупця.

Показовим прикладом багаторічної співпраці посадовців Новояворівської міської філії Львівського ОЦЗ з працедавцями, що ведуть торговельну діяльність, є налагоджені партнерські стосунки з фізичною особою-підприємницею О. Юр. На теренах Яворівщини вона веде бізнес багато років, реалізовуючи посуд, елементи декору, кухонне приладдя та інші предмети широкого вжитку. Працедавець неодноразово зверталася до міської філії з проханням пошукати претендентів на вільні робочі місця, відтак чимало колишніх безробітних успішно були працевлаштовані.

У січні цього року у О. Юр знову виникла потреба у продавцях непродовольчих товарів. Кар’єрні радники філії в стислий термін підібрали двох кандидаток, після розмови з котрими працедавець вирішила організувати для них стажування безпосередньо на робочому місці. Адже за допомогою такого різновиду професійного навчання майбутній працівник має змогу пізнати всі нюанси майбутньої роботи, удосконалити знання та вміння, адаптуватися до колективу, а ще – достеменно вивчити асортимент товару та функціональні обов’язки. Таким чином двом місцевим мешканкам п. Марії та п. Галині, котрі у нелегкий час пандемії звернулися до Новояворівської міської філії Львівського ОЦЗ за сприянням у працевлаштуванні, пощастило повернутися у трудовий стрій. Безробітні мали певний досвід роботи за суміжною професією, а під час стажування відточили професійні знання та навички, що відповідають сучасним стандартам і вимогам.

Час стажування дозволив жінкам проілюструвати працедавцю як індивідуальні якості, так і професіоналізм, комунікабельність, культуру спілкування. Акуратні, сумлінні та доброзичливі стажистки у квітні будуть працевлаштовані на постійні місця праці. Вони задоволені, що знайшли свого працедавця, а служба зайнятості радіє, що знайшла працедавцю персонал та успішно виконала доручені державною посередницькі функції.

Ольга Барандій, завідувач сектору профорієнтації відділу надання соціальних послуг Новояворівської міської філії Львівського ОЦЗ