05.10.2018 | 10:06

Останнім часом зростає кількість громадян, котрі потрапили до рук нечесних працедавців, спокусившись на привабливі пропозиції працевлаштування. Приймати на роботу без належного оформлення документів, виплачувати заробітну плату в конверті, свідомо позбавляти підлеглих соціальних пільг і гарантій, порушувати норми трудового законодавства – це далеко не весь перелік шахрайських схем у сфері зайнятості.

На жаль, від обману не захищений ніхто. Здебільшого жертвами аферистів стає молодь без досвіду роботи. Аби пояснити норми чинного законодавства про зайнятість та надати елементарні поради щодо того, як уберегтися від тіньової зайнятості, спеціалісти Бориславської міської філії Львівського обласного центру зайнятості зустрілися зі студентами випускних курсів Бориславського медичного коледжу. Захід відбувся в рамках інформаційно-роз’яснювальної кампанії щодо боротьби з незадекларованою працею.

Найбільший інтерес у молодих слухачів викликала інформація про типові ознаки дій шахраїв, серед яких: прохання сплатити кошти на рахунок працедавця, платні консультації та навчання, пропозиція придбати навчальні матеріали чи викупити товар для подальшої реалізації, передплатити освітні курси, використання платних ліній зв’язку, збір особистих даних тощо.

Присутня на зустрічі заступник директора з виховної роботи Бориславського медичного коледжу Галина Шидловська зазначила: «Завжди знайдуться ті, хто бажає легкого доходу: одні обманюватимуть, не сильно напружуючись чесним заробітком, а інші, в надії легко заробити кошти, будуть довіряти шахраям».

Під час розмови студентів-медиків закликали не погоджуватися на сумнівні пропозиції працевлаштування. Їм побажали відразу після отримання диплому знайти свого працедавця, отримувати гідну заробітну плату та задоволення від щоденної праці.

Ольга Чистогорська, провідний фахівець з питань зайнятості Бориславської міської філії Львівського ОЦЗ